Wiedeń

56 gier bez porażki

Dodany przez Futko, 25 Kwi2012 23:36, czytany 904 razy, komentarze 0

SV Neulengbach - mistrz Austrii. Foto: SV Neulengbach

W 13 kolejce ligowej mistrz Austrii SV Neulengbach wygrał z USC Landhaus Wiedeń 5-2. Był to według informacji z klubu 56 mecz drużyny bez porażki.

WALKA

Spotkanie na stadionie Landhaus-Platz było zacięte a momentami bardzo ostre. SV na prowadzenie wyszedł po strzale najlepszej austriackiej snajperki Niny Burger, która bramkarkę USC pokonała plasowanym strzałem w 4 minucie. Do przerwy na tablicy widniał wynik 4-0 i zanosiło się na pogrom miejscowych. W drugiej odsłonie USC niespodziewanie rzuciło się do odrabiania strat lokując piłkę w siatce gości dwa razy. Jednak pięć minut przed finałem pomocniczka Daniela Tasch dołożyła piątego gola dla SV i ustaliła rezultat na 5-2.

Statystyka meczu

USC Landhaus - NÖSV Neulengbach Pflegeheim Beer 2:5 (0:4) - mecz 13. kolejki
Boisko: Wiedeń, Stadion Landhaus-Platz. Sędzia: Julia Stefanie Baier
Bramki: 0:1 (4) Burger, 0:2 (12) Gstöttner, 0:3 (24) Gstöttner, 0:4 (42) gol samobójczy USC, 1:4 (60) Roziakova, 2:4 (70) Trödthandl, 2:5 (83) Tasch

WYNIKI

W pozostałych meczach 13 rundy austriackiej ÖFB Frauenliga 2011/12 padły rezultaty:

Wacker Innsbruck - FC St. Veit Kaernten Frauen 4-0

LUV Graz - FC Suedburgenland 3-1

USG Ardagger - USK Hof/Bergheim 0-5

ASV Simacek Spratzen - Union Kleinmuenchen 4-1

TABELA

W tabeli prowadzi SV Neulengbach (37 pkt) przed ASV Simacek (32) i Wacker Innsbruck (28). Czerwona latarnia to USG Adagger, który po 13 grach ma zaledwie 1 oczko.

HIT

W 14 rundzie dojdzie do pojedynku na szczycie pomiędzy SV Neulengbach (lider) i ASV Simacek (wicelider) a zwycięzca będzie mógł praktycznie uznać się za mistrza sezonu 2011/12.