flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

AZS Wrocław potwierdza transfery!

Dodany przez Futko, 8 Lip2013 09:40, czytany 583 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Bramkarka reprezentacji Polski U-17 Anna Okulewicz oraz obrończyni Patrycja Michalczyk od nowego sezonu 2013/2014 będą bronić barw Klubu Sportowego AZS Wrocław. Obie zawodniczki przed kilkoma dniami zostały mistrzyniami Europy w kategorii wiekowej Under 17.

Okulewicz do zesołu z Wrocławia została pozyskana z pierwszoligowej Olimpii Szczecin, Michalczyk z kolei dotychczas występowała w męskiej drużynie Nysy Kłodzko. Ponadto do zespołu Jerzego Szalińskiego dołączy Kinga Nowacka - obrończyni trzecioligowego MOSiR Sieradz oraz dwie inne zawodniczki, których transfery są w trakcie dopełniania formalności.

Anna Okulewicz urodziła się 16 kwietnia 1996 roku. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęła w pierwszoligowym Stilonie Gorzów Wielkopolski. Od ubiegłego sezonu została zawodniczką MKS Olimpii Szczecin, z którą nie rozegrała jednak żadnego oficjalnego spotkania. Okulewicz notorycznie powoływana była na zgrupowania reprezentacji Polski U-15, a aktualnie U-17. Przed kilkoma dniami wraz z reprezentacją U-17 prowadzoną przez trenera Zbigniewa Witkowskiego została mistrzynią Europy w tej kategorii wiekowej! Była "Olimpijka" od nowego roku szkolnego rozpocznie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu.

Patrycja Michalczyk urodziła się 24 listopada 1997 roku. Od początku swojej kariery związana była z męską drużyną MKS Nysa Kłodzko, gdzie występowała w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy. Od przyszłego sezonu będzie bronić barw Klubu Sprotowego AZS Wrocław, natomiast od września rozpocznie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław. Michalczyk podobnie jak Okulewicz była powoływana do reprezentacji Polski U-15, a aktualnie U-17. W turnieju finałowym Mistrzostw Europy U-17 rozgrywanym we szwajcarskim Nyonie Michalczyk rozegrała oba spotkania w pełnym wymiarze czasowym, gdzie sięgnęła po historyczne złoto!

Trzecią nową zawodniczką, która od przyszłego sezonu będzie bronić barw Klubu Sprotowego AZS Wrocław jest dotychczasowa obrończyni trzecioligowego MOSiR Sieradz - Kinga Nowacka. Była reprezentantka Polski U-17, od października rozpocznie studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest to druga zawodniczka po Karolinie Wijacie pozyskana z zespołu z Sieradza.

To nie jest jednak koniec transferów w zespole Klubu Sportowego AZS Wrocław przed startem do nowego sezonu. W trakcie dopełniania formalności są transfery dwóch innych zawodniczek - reprezentacyjnej napastniczki kadry U-17 i U-19 - królowej strzelców I ligi oraz pomocniczki - byłej reprezentantki Polski w kategoriach wiekowych U-15 i U-17. O nazwiskach i potwierdzeniu transferów będziemy informować na łamach serwisu.

AUTOR: Jacek Mleczko

Tagi: AZS Wrocław, Transfery

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: