Menu

Nasi partnerzy

Azzuri mają nowego szefa

Dodany przez Futko, 17 Maj2012 23:06, czytany 31891 razy, komentarze 0

img

Pietro Ghedin - były już trener Włoszek. Foto: Expansia Media

Kobieca reprezentacja Włoch ma nowego szkoleniowca. Dotychczasowy allenatore Pietro Ghedin postanowił po raz drugi wyjechać na Maltę.

Pietro wraca do męskiej piłki

Ghedin prowadził squadra azzura kobiet od 2005 roku, którą przejął od byłej reprezentantki Włoch Caroline Morace po jej wyjeździe do pracy z drużyną narodową Kanady. Po kiepskich eliminacjach do EURO 2012 maltański związek piłkarski szukał nowego selekcjonera i z propozycją pracy zwrócił się m.in. do Ghedina, który już raz, w latach 1993 - 1995, kierował tamtejszą reprezentacją panów. Jak widać po 7 latach trenowania z kobietami 60-letni ex-piłkarz rzymskiego Lazio zapragnął przypomnieć sobie zapach męskiej szatni. Swojemu następcy nie zostawia jednak spalonej ziemi - Włoszki liderują w "polskiej" grupie z kompletem punktów i praktycznie mają zapewniony awans do przyszłorocznych finałów ME w Szwecji. Pod wodzą Ghedina azzuri (niebieskie) grały ładny i skuteczny futbol, o czym przekonały się i Polki, pokonane jesienią w Pruszkowie 5-0.

Bello Antonio

Następcą Ghedina został były obrońca klubu Juventus Turyn - Antonio Cabrini, z racji południowej urody, bardziej znany w sportowym światku pod przydomkiem Bello Antonio czyli "Piękny Antoś".

Cabrini to spory kawałek historii nie tylko włoskiego, ale też światowego futbolu. W 1982 roku był członkiem drużyny narodowej, która wywalczyła mistrzostwo świata w Hiszpanii, ograwszy po drodze m.in. reprezentację Polski z Bońkiem, Smolarkiem i Grzegorzem Lato. W latach 1976 - 89 przywdziewał barwy turyńskiego Juventusu, gdzie rozegrał ponad 350 meczów ligowych i zdobył 35 goli. Karierę sportową zakończył w 1991 w klubie Bologna. W reprezentacyjnej koszulce Italii wystąpił w sumie 73 razy i strzelił 9 bramek. Potem próbował bez szczęścia kariery szkoleniowej w podrzędnych klubach w Arezzo, Pisie i Novarze. W 2007 roku podpisał kontrakt na prowadzenie męskiej reprezentacji Syrii, ale nigdy nie wyszedł z drużyną na trening czy mecz - z braku pieniędzy umowa nie została zrealizowana.
Ostatnio były 6-krotny mistrz Włoch komentował mecze dla jednego z arabskich kanałów sportowych.

Rezygnacja Ghedina otwiera 54-letniemu Cabriniemu nowe trenerskie perspektywy. Ekipa Italii kolejny mecz w eliminacjach ME rozegra 16 czerwca w Turynie przeciwko słabej Macedonii i Bello Antonio już teraz może cieszyć się na udany, zwycięski debiut w roli allenatore kobiecej reprezentacji Włoch.

Antonio i jego gole

Mimo iż Cabrini przez całą swoją karierę występował na lewej obronie lubił ofensywny stył gry i kiedy tylko mógł zapuszczał się do przodu, by pomóc kolegom w zdobywaniu bramek. W sumie strzelił ich ponad 50 a najlepszych 10 można zobaczyć na poniższym filmie.

Tagi: Włochy, Pietro Ghedin, Antonio Cabrini

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: