Menu

Nasi partnerzy

Banyana na Dzień Kobiet

Dodany przez Futko, 16 Kwi2012 17:17, czytany 1718 razy, komentarze 0

img

Banyana Banyana czyli reprezentacja piłkarska Republiki Południowej Afryki zagrała mecz towarzyski z Ghaną a okazją był Międzynarodowy Dzień Kobiet. W rzutach karnych lepsze okazały się piłkarki RPA.

Karne

W regularnym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1-1. Uzgodniono, że w przypadku takiego rezultatu dojdzie do strzelania karnych. Bohaterką tej fazy okazała się bramkarka gospodarzy Thoko Mindaweni, która obroniła jedenastkę kapitana Ghany Florence Okone a potem sama celnie strzeliła do bramki przyjezdnych.

Gola na 1-0 dla RPA uzyskała w 22 minucie Joko Matlou, wykrzystując rzut karny po zagraniu ręką obrończyni Ghany Janet Egyir. Dla strzelczyni było to 54 trafienie w 69 meczu w narodowych barwach kraju. Na 1-1 wyrównała Mercy Myles kończąc potężnym strzałem dośrodkowanie na pole karne z którym minęła się golkiperka drużyny gospodarzy.

Widownia

Mecz na stadionie w Dobsonville oglądało kilka tysięcy widzów, a główną część widowni stanowiły kobiety. Minister sportu zapowiedział, iż pomysł będzie w przyszłości kontynuowany. - To doskonała reklama dla futbolu w żeńskim wydaniu - stwierdzil pan Fikile Mbalula, który po serii rzutów karnych wręczył swoim zawodniczkom okazały puchar.

Tagi: Ghana, RPA

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: