Menu

Nasi partnerzy

Bojdova w składzie na Koreę

Dodany przez Futko, 20 Maj2012 23:04, czytany 1011 razy, komentarze 0

img

Ivana Bojdova - Unia Racibórz. Foto: Expansia Media

Reprezentacja Słowacji zagra dwa mecze kontrolne przed decydującym starciem w eliminacjach do ME 2013 z Ukrainą.

Pod koniec maja selekcjoner Zsolt Pakusza zaplanował tygodniowe zgrupowanie dla kadry w ośrodku w Senec a w jego trakcie rozegranie dwóch spotkań towarzyskich. 27 maja przeciwnikiem południowych sąsiadów Polski będzie kadra narodowa Słowenii natomiast dwa dni później Słowaczki sprawdzą formę z nie byle kim, bo ósmą drużyną w rankingu FIFA, finalistą ostatnich mistrzostw świata w Niemczech - Koreą Północną.

Koreanki startują w letnich igrzyskach w Londynie i w ramach przygotowań do turnieju piłkarskiego spędzą kilka dni w Europie, rozgrywając mecze testowe. Mówiło się też o grze przeciwko Polkom, ale temat na razie ucichł i nie wiadomo czy zostanie na nowo podjęty.

W 18 - osobowej kadrze jaką słowacki trener powołał na obóz treningowy i mecze znalazła się między innymi pomocniczka mistrza Polski Unii Racibórz - Ivana Bojdova. Oprócz niej z zagranicznych klubów pojawią się występujące w Austrii - Alexandra Birova (SV Neulengbach) i Monika Matysova (Spratzen) a także Veronika Klechova z walijskiego Cardiff City i Diana Bartovicova z czeskiego 1.FC Slovacko.

20 czerwca Słowacja rozegra ważny mecz eME 2013 z silną Ukrainą. W grupie 5 prowadzi Finlandia, lecz sprawa drugiego miejsca i ewentualnych baraży jest otwarta.

Tagi: Ivan Bojdova, Słowacja, Korea Północna

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: