flag

Algieria

Algier

Menu

Nasi partnerzy

Brąz na Igrzyskach Afrykańskich

Dodany przez Futko, 29 Kwi2012 00:41, czytany 1580 razy, komentarze 0

img

Radość Algierek z medalu. Foto: CAF

Startująca w Igrzyskach Afrykańskich reprezentacja kobiet Algierii sprawiła sporą niespodziankę pokonując w meczu o trzecie miejsce faworyzowaną drużynę Republiki Południowej Afryki 3-0.

Niewiadoma

O piłce nożnej kobiet w Algierii, kraju północnej Afryki, mówi się bardzo mało. Jeśli już to wspomina się algierskie korzenie czołowych zawodniczek występujących na co dzień we Francji, takich jak reprezentantka Tricolores - Louisa Necib, określana mianem kobiecego Zinedine Zidane.

Algierski związek futbolu czyni jednak starania aby miejscowe piłkarki wyszły z cienia. Reprezentacja zagrała więc na 10. Igrzyskach Afrykańskich w Mozambiku i ku uciesze kibiców i działaczy wróciła do domu z brązowymi medalami. W meczu o 3-4 miejsce Algierki pokonały nie byle kogo bo finalistę olimpiady w Londynie Republikę Południowej Afryki. Wynik 3-0 zaskoczył wszystkich i przez algierskie media został mocno nagłośniony. Dla porządku dodajmy, że bramki strzeliły Dalila Zerrouki (6), Benazine Bouhani (50) i Djamila Marek (71 min).

Wymienione piłkarki nie są jeszcze bliżej znane, ale po powrocie z turnieju zainteresowały się nimi już kluby pierwszej ligi we Francji.

Algieria z meczu o 3 miejsce: Rezig, Sekouane, Sadou, Meflah, Boumrar, Ouadah, Zerrouki, Imloul, Bekhedda, Boutchiche (Marek 46’), Bouhani (Yahi 90+1).

Tagi: Igrzyska Afrykańskie, Algieria

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: