flag

Chile

Santiago de chile

Menu

Nasi partnerzy

Copa Mujeres de America 2013

Dodany przez Futko, 15 Lut2013 19:50, czytany 1884 razy, komentarze 0

img

Foto: SantiagoMorning

W stolicy Chile - Santiago rozegrano drugę edycję klubowego pucharu kobiet w hali o nazwie Copa Mujeres de America 2013. Wystartowało w nim 9 zespołów z czterech krajów.

Gospodarzem turnieju był klub piłkarski o nazwie Santiago Morning. Jego sekcja futbolu kobiecego należy do czołowych w kraju, a działacze wyróżniają się nieprzeciętną aktywnoścą w zakresie organizacji imprez o zasięgu międzynarodowym. Do Chile nie doleciały jedynie piłkarki z Wenezueli, natomiast stawiły się halowe ekipy z Brazylii (Unochapeco), Argentyny (San Lorenzo de Almagro) oraz Urugwaju (Bella Vista). Kraj organizatora reprezentowały oprócz zespołu Santiago Morning drużyny Boston College, Santiago Wanderers, Deportivo Ovalle, San Marcos de Arica i Union Temuco.

Zdecydowanym faworytem obwołano przyjezdne z Brazylii, prowadzone przez uważaną za najlepszą zawodniczkę futsalu na świecie - napastniczkę Vanessę. I rzeczywiście, drużyna Unochapeco przeszła przez turniej, jaki miał miejsce między 4 a 10 lutego, jak przysłowiowa burza. Brazylijki gromiły po drodze wszystkie rywalki, włączając wygrany 5-1 finał z San Lorenzo z Argentyny, a ich dorobek bramkowy budzi niekłamany podziw: strzeliły 126 goli, tracąc zaledwie 3 bramki! Wspomniana Vanessa w pojedynkę wbiła aż 33 gole! Otrzymała za to koronę strzelecką turnieju oraz nagrodę dla najlepszej zawodniczki na parkiecie. Na podium stanęły także piłkarki gospodarzy - Santiago Morning, które wywalczyły brązowe medale. Ekipie z Urugwaju na osłodę pozostała nagroda dla najlepszej bramkarki zmagań, jaką odebrała Ana Gato. Statuetka Fair Play powędrowała natomiast do piłkarek klubu Deportivo Ovalle, które walczyły w turnieju najbardziej czysto.

Poniżej kilka fotografii z halowego pucharu Copa Mujeres de America 2013. Foto: Santiago Morning

Tagi: Copa Mujeres de America, Santiago Morning, Vanessa

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: