Brasília

Czwarta edycja turnieju Sao Paulo

Dodany przez Futko, 10 Gru2012 10:15, czytany 1315 razy, komentarze 0

Brazylia liczy na kolejny sukces w turnieju. Foto: Sportpromotion

W Brazylii rozpoczęła się czwarta edycja pucharu o nazwie "Torneio Internacional Cidade de Sao Paulo". Na starcie tradycyjnie stanęły cztery drużyny narodowe.

O puchar miasta Sao Paulo, prestiż i czek opiewający na kilka tysięcy dolarów rywalizować tym razem będą Brazylia, Dania, Portugalia i Meksyk. Turniej wystartował w niedzielę (9.12.) i potrwa do 19 grudnia. Miejscem rozgrywek jest słynny stadion Pacaembu, arena finałów mistrzostw świata 1950 w futbolu męskim, mogący pomieścić ponad 40 tysięcy widzów.

Pomysł na turniej zrodził się pięć lat temu a jego organizatorem i patronem została regionalna Federacja Piłki Nożnej Sao Paulo. Inauguracyjne rozgrywki miały miejsce w 2009 roku - wygrała je wtedy drużyna Brazylii, w finale zwyciężając Meksyk 5-2. Rok później finał Kanada - Brazylia zakończył się remisem 2-2, ale według regulaminu puchar otrzymały Kanadyjki. W 2011 znów zwyciężyła Brazylia, pokonując Danię 2-1.

W czwartym wydaniu pucharu faworytami są Brazylijki oraz finalistki przyszłorocznych ME w Szwecji - Dunki. Warto zauważyć, iż brazylijska kadra wyselekcjonowana została przez nowego trenera - Marcio Oliveirę. Pojawiło się w niej sporo nowych twarzy, jednak jej ostoją pozostaną doświadczone zawodniczki jak 35-letnia bramkarka Andreia Suntaque czy pięciokrotna zdobywczyni Złotej Piłki FIFA - Marta. Dla Dunek wyprawa za ocean to pierwszy etap przygotowań do startu w szwedzkich mistrzostwach Europy 2013.

Za uczestnikami już inauguracyjne dwa spotkania. W pierwszym Brazylia gładko rozprawiła się z Portugalią 4-0, a w drugim Dunki nie dały szans Meksykowi, ogrywając go 5-0.

Fragmenty obu spotkań na filmach poniżej.

Brazylia - Portugalia 4-0

Dania - Meksyk 5-0