flag

USA

Waszyngton

Menu

Nasi partnerzy

Debiut Hope Solo w Sounders Women

Dodany przez Futko, 10 Kwi2012 18:20, czytany 2771 razy, komentarze 0

img

Sounders Women w akcji. Foto: Sounderswomen.com

Sounders Women z Seattle będą przez nabliższy czas drużyną słynnej amerykańskiej bramkarki Hope Solo. Klub lokalnej W-League ściągnął ponadto dwie inne zawodniczki tamtejszego soccera kobiet - Alex Morgan i Sydney Leroux.

Gdy przed dwoma miesiącami północnoamerykańska liga zawodowa piłkarek Women's Professional Soccer - w skrócie WPS - zawiesiła rozgrywki prawie 100 futbolistek zostało z dnia na dzień bez klubów i pracy. Część z nich wyjechała do innych krajów, a część postanowła poszukać zajęcia na miejscu. W tej drugiej grupie znalazły się między innymi Hope Solo oraz jej dwie koleżanki z linii ataku.

W-League to w strukturze soccera (nazwa piłki nożnej używana za oceanem) Stanów Zjednoczonych odpowiednik drugiej ligi a Sounders Women to jeden z lepszych klubów tej klasy rozgrywkowej. Jego właściciel Cliff McElroy wpadł na pomysł, aby do drużyny zaangażować bezrobotne zawodniczki i jak przyznał - wcale nie było to trudne. Dla Solo, Morgan i Leroux z jednej strony to ciekawa przygoda, ale też przede wszystkim łatwiejsza możliwość przygotowań do gry z reprezentacją USA podczas letnich igrzysk w Londynie. Pozostanie piłkarek w kraju sprawi być może, że dla kobiecego futbolu w wydaniu klubowym nadejdą lepsze czasy. W każdym razie w Seattle, mieście Sounders Women już zapanowała SOLO-mania a kameralny stadion zaczyna wypełniać się taką ilością kibiców o jakiej właściciel mógł tylko marzyć.

W międzyczasie Hope Solo, Morgan i Leroux zadebiutowały w barwach Womenek z Seattle. Niedawno rozegrały mecz towarzysko-pokazowy z jedną z lokalnych ekip, wygrywając go 5-0. Reprezentacyjna bramkarka tylko raz musiała pokazać swoje umiejętności, ale to wystarczyło aby wprowadzić w ekstazę licznie zebranych widzów.

Dla zbieraczy statystyk i ciekawostek mamy poniżej dane tego spotkania:

Seattle Sounders Women - Seattle Pacific University Falcon 5-0

SOUNDERS: Hope Solo -Stephanie Cox, Kate Deines, Sydney Leroux, Alex Morgan, Lyndsey Patterson, Veronica Perez, Hope Solo, Elizabeth Russell, Tafara Pulse, Kelli Smith.
Rezerwowe: Lindsay Elston, Megan Manthey, Megan Rapinoe, Julia Roberts, Isabel Farrell, Victoria Frederick, Katie Hultin, Kara Kuttler, Jillian Nicks, M’ily Reiter
Trenerka: Michelle French

FALCONS: Mackenzie Laird - Andrea Chan, Riley Dopps, Demi Waitley, Megan Lindsay, Stephanie Harold, Alexa Hughes, Heather Young, Kendyl Prosser, Annie Thomas, Brittany Langdon
Rezerwowe: Natalie Harold, Alexa Diaz, Kendall Thoreson, Ali Martin, Josie Graybeal, Arden Matro, Jamie Wurth
Trener: Chuck Sekyra

Sounders Women w całej krasie z Hope Solo, Alex Morgan i Sydney Leroux. Foto. Sounderswomen.com

Tagi: Hope Solo, Sounders Women

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: