flag

Tahiti

Menu

Nasi partnerzy

Dobry występ na Igrzyskach Pacyfiku

Dodany przez Futko, 21 Lip2012 16:17, czytany 1222 razy, komentarze 0

img

Mimo iż reprezentacja Tahiti nie zdobyła medalu zarówno piłkarki jak i trenerka zadowolone były z występu na 14. Igrzyskach Pacyfiku, rozegranych na przełomie sierpnia i września 2011 w Nowej Kaledonii.

Kadra narodowa Tahitanek rzadko pojawia się na piłkarskiej scenie a zatem każdy jej start to nie tylko miejscowe święto, ale również duża niewiadoma, głównie dla samych zawodniczek i ich opiekunów.

Kiedy więc podjęto decyzję o udziale w turnieju trenerka Patrice Flaccadori nie kryła obaw co do wyników jakie miały osiągnąć jej podopieczne.

Tahiti po losowaniu znalazło się w grupie A z gospodarzami igrzysk oraz drużynami Papua Nowa Gwinea, Wyspami Salomona i Samoa Amerykańskim.

Początek nie był najlepszy, gdyż zaczął się od porażki z Papuą 0-1, ale i tak wynik uznano za dobry biorąc pod uwagę siłę Gwinejek, przyszłych złotych medalistek igrzysk.

Na drugi ogień poszedł mecz z Nową Kaledonią i tutaj drużyna Flaccadori, poprzednio opiekunki kadry U-17, wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności, remisując 0-0 po bardzo ambitnej i pełnej poświęcenia grze.

W kolejnych grach Tahiti zaznało też smaku zwycięstwa pokonując Wyspy Salomona 2-0 a następnie ogrywając Samoa Amerykańskie 4-0.

Wywalczone 7 punktów radowało, nie wystarczyło jednak aby awansować z grupy i zagrać o medale.

- Cieszy nas to, że wystąpiłyśmy i pokazałyśmy ambitną postawę. Niewiele brakowało, by walczyć o miejsce na podium, ale nawet bez medalu jestem z moich dziewczyn zadowolona a nawet dumna - skomentowała postawę Tahitanek selekcjonerka.

Tagi: OFC, Tahiti, Igrzyska Pacyfiku

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: