flag

Urugwaj

Montevideo

Menu

Nasi partnerzy

Dominacja stolicy

Dodany przez Futko, 10 Lut2012 12:12, czytany 2543 razy, komentarze 0

img

Nacional Montevideo - mistrz 2011. Foto: nacional.com.uy

Piłkarki słynnego uruguwajskiego klubu Nacionalu Montevideo zyskały tytuł campeona (mistrza) fazy Apertura za sezon 2011.

Stolica

W rozgrywkach Campeonato Uruguayo de Fútbol Femenino zdecydowanie dominowały drużyny ze stolicy. Nie było to zresztą zbyt trudne zadanie bowiem na 10 klubów startujących w mistrzostwach aż 9 ma swoją siedzibę w głównym mieście państwa - Montevideo. Ledwie drużyna o nazwie San Francisco reprezentuje tak zwaną prowincję a jej siedzibą jest miasto Las Piedras znajdujące się w zespole urbanistycznym stolicy.

Klub Nacional Montevideo uchodzi za prekursora żeńskiego futbolu w Urugwaju. Gdy w roku 1997 rozegrano pierwsze oficjalne mistrzostwa właśnie piłkarki "biało-niebieskich" zostały czempionem tamtejszej ligi. W odbytych do tej pory 14 edycjach Campeonato Uruguayo de Futbol Femenino najwięcej razy tytuły zdobywała jednak drużyna Rampla Juniors - bo aż 9. Nacional ma na koncie 3 korony a River Plate - dwie.

Do niedawna w Urugwaju o tytuł rywalizowało 12 klubów, jednak od sezonu 2011 ligę zredukowano do 10 drużyn.

Ogółem trzy pierwsze pozycje w tabeli zajęły ekipy z Montevideo. Za Nacionalem, który był niepokonany, finiszowały kolejno Cerro oraz Colon. Reprezentant interioru San Francisco Las Piedras był czwarty. Ostatnie miejsce przypadło drużynie Racingu, która w całym sezonie uzbierała tylko 1 punkt.

Decydujący dla losów mistrzostw był mecz Nacional - Colon, wygrany przez podopieczne trenera Alimedesa Barindelli 5-2. Mimo iż szkoleniowiec chwalił cały zespół na szczególne wyróżnienie zasłużyły dwie zawodniczki. Obrończyni Yanira Lisette Benítez zagrała wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym (!) a napastniczka Martina Gonzalez z 15 bramkami została strzelczynią numer 1 urugwajskiego campeonato.

Typowy skład mistrzyń to:

Lourdes Daverio - w bramce; Fernanda Landaco, Adriana Rodríguez, Yanira Benítez i Valeria Colmán - w obronie; Belén Cardacio ( Giovanna Yun), Laura Far i Mariana Pión - w pomocy; Mariana Buidid, Martina González, Paola Medina (Natalie Rosado) i Florencia Garrido w ataku. Trener: Alímedes Barindelli.

Urugwajskie piłkarki nie będą miały zbyt długich wakacji - już niebawem zacznie się faza mistrzostw o nazwie Clausura a jej zwycięzca zakwalifikuje się do tegorocznej edycji klubowego pucharu Ameryki Południowej kobiet Copa Libertadores 2012. Jest więc o co walczyć.

Mistrzynie piłkarskiej ligi kobiet w Urugwaju - drużyna Nacionalu Montevideo po wygraniu czempionatu 2011. Foto: nacional.com.uy

Tagi: Urugawaj, Nacional Montevideo

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: