UEFA

Szwajcaria - Nyon

Druga runda meczów w Lidze Mistrzyń

Dodany przez Futko, 14 Sie2012 00:19, czytany 1470 razy, komentarze 0

W poniedziałek, 13 sierpnia miała miejsce druga seria gier w eliminacjach do Ligi Mistrzyń. Dobrze wypadły czempionki Polski, piłkarki raciborskiej Unii, które bez większych kłopotów wygrały swoje drugie starcie na turnieju na Słowacji i tylko jakiś kataklizm mógłby je pozbawić awansu do kolejnej rundy.

Ich największe rywalki, reprezentantki piłki białoruskiej, uległy po zaciętym meczu Slovanowi Bratysława, remisując jeszcze w 83 minucie gry 2-2. Wtedy po raz drugi tego popołudnia skutecznością popisała się atakująca słowackiego mistrza - Dana Feckova i rezultat 3-2 dla Słowaczek oznaczał, że w ostatnim, czwartkowym meczu Polki mogą nawet lekko ulec Bobrujczance a i tak znajdą się w dalszej fazie turnieju Champions League.

Jak wyglądały wyniki w innych grupach - o tym poniżej.

Grupa 1

FC Zürich Frauen (Szwajcaria), Gintra Universitetas (Liitwa), WFC Pomurje (Słowenia)*, Ataşehir Belediyespor (Turcja)

Gospodarz turnieju (zaznaczony gwiazdką): WFC Pomurje ze Słowenii

Dobrze poczynają sobie w Słowenii piłkarki z Zurichu. W drugim meczu grupy 1 wygrały 4-0 z mistrzem Turcji - Atasehir, a na prawdziwą gwiazdę drużyny wybiła się eks-napastniczka bundesligowego Duisburga i reprezentacji Niemiec - Inka Grings, która przeniosła się do Szwajcarii i wcale nie zamierza odcinać tam kuponów od dawnej sławy. W starciu z Atasehir 34-letnia zawodniczka zdobyła 2 gole. Pozostałe dwa to dzieło Manueli Zuricher i Fabienne Humm. Było to zwycięstwo numer 2 mistrzyń znad Alp i można im już gratulować awansu do kolejnej fazy. Nieoczekiwanie wysoko, bo aż 9-1, wygrały Słowenki z Pomurje nad litewskim Gintra Universitetas - cztery gole uzyskała napastniczka gospodarzy Mateja Zver zaś o jedno trafienie gorsza była Kaja Erzen, która zapisała trzy bramki na konto.

13.08.2012: FC Zurich Frauen - Atasehir 4-0

13.08.2012: WFC Pomurje - Gintra 9-1

Drużyna mistrza Szwajcarii - FC Zurich Frauen. Foto: fcz.ch

Grupa 2

FC NSA (Bułgaria), BIIK (Kazachstan), ŽFK Spartak (Serbia)*, Pärnu Jalgpalliklubi (Estonia)

Gospodarz turnieju: ZFK Spartak Subotica z Serbii

Przykład klubu bułgarskiego pokazuje jak niestabilna i "humorzasta" jest jeszcze kobieca piłka nożna. W sobotę FC NSA z Sofi dostało pożądne lanie od serbskiego Spartaka (przegrana 0-7) a tymczasem w poniedziałek Bułgarki wygrały z estońskim Parnu 2-0 przy czym dwa gole zdobyte w pierwszej połowie to tylko mała część wykorzystanych sytuacji. Szlagierem w grupie był oczywiście pojedynek gospodarzy Spartaka Subotica z Kazachkami z Biik Szymkent wygrany przez te drugie 2-0. Tym razem trener Biik nie zrobilł błędu i Annę Litwinienko desygnował do gry od początku, za co 16-letnia atakująca odwdzięczyła się drużynie golem na 1-0. Bramkę na 2-0 strzelłiła w 53 minucie Nigerijka Emueje Ogbiagbehva. Kazachski mistrz z 6 oczkami przewodzi w tabeli i można mu już składać gratulacje za awans.

13.08.2012: FC NSA - Parnu 2-0

13.08.2012: Spartak - Biik 0-2

Grupa 3

SU 1 ° Dezembro (Portugalia), Olimpia Cluj-Napoca (Rumunia), Glentoran Belfast United (Irlandia Północna), Birkirkara FC (Malta)*

Gospodarz turnieju: Birkirkara FC z Malty

Tematem numer jeden była na Malcie pogoda. W cieniu termometry pokazywały ponad 36-37 stopni a boisko to sztuczna trawa na jakiej nie gra nikt poza drużyną gospodarzy. Wszyscy więc narzekali i na jedno i na drugie. Tym też tłumaczyły słabszy występ zawodniczki mistrza Portugalii - 1. Dezembro, które ledwo pokonały Birkirkarę 1-0 po bramce w 17 minucie środkowej Andrei Silva. Lepiej na "maltańskiej patelni" poczynają sobie piłkarki rumuńskiego klubu Olimpia. Po rozgromieniu w sobotę Birkirkara FC 8-0, w drugim meczu ograły 4-2 mistrza Irlandii Północnej - Glentoran. Bohaterką dnia została skrzydłowa Cosmina Dusa, która ustrzeliła hat-tricka po golach w 25, 76 i 86 minucie. Irlandki nawet wyszły na prowadzenie po bramce Charney Burk w 16 minucie i potrafiły prowadzić 2-1 w 74 minucie jednak to Rumunki poderwały się w końcówce do szturmu i w ciągu kilku minut zapewniły sobie trzy punkty. Olimpia też przewodzi w tabeli przed Portugalkami mając lepszy stosunek bramek. Szlagierem będzie starcie 1. Dezembro - Olimpia w czwartek, 16 sierpnia.

13.08.2012: 1. Dezembro - Birkirkara 1-0

13.08.2012: Olimpia - Glentoran 4-2

Birkirkara z Malty jest gospodarzem turnieju w grupie 3. Foto: Birkirkarafc.com

Grupa 4

RTP Unia Racibórz (Polska), FC Bobrujczanka (Białoruś), ŠK Slovan Bratysława (Słowacja)*, ZFK Ekonomist (Czarnogóra)

Gospodarz turnieju: Slovan Bratysława - Słowacja

Pisaliśmy o niej wyżej, a o meczu Unii z Ekonomistem można przeczytać w aktualnościach krajowych. Trzecia seria gier odbędzie się w czwartek, 16 sierpnia. Raciborska drużyna zmierzy się z Bobrujczanką a Słowaczki ze Slovana podejmą Ekonomista. Oba mecze o godzinie 17.00.

13.08.2012: Unia - Ekonomist 7-1

13.08.2012: Slovan- Bobrujczanka 3-2

Grupa 5

WFC SFK 2000 Sarajevo (BIH)*, ASA Tel-Aviv FC (Izrael), Peamount United (Irlandia), Cardiff Met LAFC (Walia)

Gospodarz turnieju: WFC SFK Sarajewo - Bośnia i Hercegowina

Wyniki gier poniedziałkowych są raczej dość niespodziewane. Gospodarze WFC Sarajewo męczyły się z uważanymi za outsidera w grupie Walijakmi z Cardiff, które w sobotę łatwo uległy drużynie ASA z Izraela. Ostatecznie Bośniaczki wygrały 1-0 a jedyny gol to zasługa Ameli Krso, która zdobyła go w 57 minucie gry. Izraelski ASA z kolei nadspodziewanie łatwo dał się ograć 5-0 irlandzkiemu Peamount Utd. Swój dzień miała napastniczka Irlandek Sara Lawlor - trzy razy wpisując się na listę strzelczyń. W tabeli prowadzi Sarajewo i ma największe szanse na wyjście z grupy.

13.08.2012: WFC - Cardif AFC 1-0

13.08.2012: Peamount - ASA 5-0

Grupa 6

Apollon LFC (Cypr)*, WFC Charków (Ukraina), KÍ Klaksvík (Wyspy Owcze), Ada Velipoje (Albania)

Gospodarz turnieju: Apollon LFC na Cyprze

To najbardziej "bramkodajna" grupa ze wszystkich. W drugiej serii meczów cypryjski Apollon zmiażdżył dosłownie Albanki z Ada Velipoje - wynik 21-0 nie wymaga komentarza. Współczujemy sędzi, która nie nadążała z notowaniem bramek. Wspomnijmy jedynie, że rumuńska snajperka Laura Rus pięć razy posyłała futbolówkę do siatki. W innym meczu Ukrainki z Charkowa wymęczyły 2-1 wygraną nad Klaksvik z Wysp Owczych, a pomogła im w tym defensorka Wyspiarek - kapitan drużyny Malena Josphsen strzelając wyrównanie na 1-1 po czym w 76 minucie obrończyni WFC - Mariya Tyhonova zdobyła drugiego gola. Pech i łzy oraz radość mieszały się na boisku na Cyprze.

13.08.2012: Apollon - ADA 21-0

13.08.2012: WFC - Klaksvik 2-1

Grupa 7

FC PAOK (Grecja), MTK Hungária FC (Węgry), ZNK Nase Taksi-SNT 2010 (Macedonia)*, SKONTO FK (Łotwa)

Gospodarz turnieju: ZNK Nase Taksi z Macedonii

Oszczędne w gole Greczynki, które poprzednio zdobyły tylko jedną bramkę, tym razem pofolgowały sobie łojąc skóre 8-0 Łotyszkom ze SKONTO z dwoma byłymi piłkarkami Ekstraligi w składzie (Proposina z Pogoni i Ignatjewa z Białej Podlaskiej), a najhojniejsza okazała się Serbka Elena Dimitrjevic, zdobywczyni 4 bramek. Dwa dodała też kapitan PAOK - Dimitra Panteladu. Macedonki z kolei nie sprostały węgierskiemu czempionowi MTK Budapeszt ulegając Madziarkom 0-8. Najwięcej goli - trzy - było dziełem Fanni Vago. W grupie PAOK i MTK mają po 6 oczek i czwartkowy mecz między tymi drużynami będzie przebojem ostatniej serii gier.

13.08.2012: PAOK - SKONTO 8-0

13,08.2012: MTK - ZNK Nase Taksi 7-0

Mistrz Węgier MTK Hungaria dobrze radzi sobie w eliminacjach do LM. Foto: MTK

Grupa 8

Glasgow City LFC (Szkocja), PK-35 Vantaa (Finlandia)*, WFC Osijek (Chorwacja), FC Noroc Nimoreni (Mołdawia)

Gospodarz turnieju: PK-35 Vantaa z Finlandii

Faworyci grupy wygrali swoje mecze. Szkotki z Glasgow City nie miały litości dla mołdawskiego FC Noroc gromiąc go 11-.0 (trzy gole Katharina Lindner, trzy piłkarki trafilły po dwa razy). Mistrz Finlandii, organizator turnieju - PK -35, pokonał raczej bez problemu chorwacki Osijek 3-1, prowadząc 3-0 zanim goście zdobyli kontaktowego gola. Czwartkowe starcie Glasgow z PJ-35 zadecyduje, kto zdobędzie awans bezpośredni z grupy 8.

13,08.2012: Glasgow City - FC Noroc 11-0

13.08.2012: PK-35 - WFC Osijek 3-1

Przypominamy, iż trzecia i ostatnia tura meczów w fazie eliminacyjnej Champions League kobiet odbędzie się w czwartek, 16 sierpnia. Wszystkie mecze zgodnie z regulaminem rozgrywek rozpoczną się w tym samym czasie, czyli o godzinie 17.00.

Do dalszej fazy zmagań o puchar CHL awansują zwycięzcy ośmiu grup oraz dwa najlepsze zespoły z drugich pozycji.

Aktualny posiadacz trofeum LM to mistrz Francji - Olimpique Lyon.

Finał 2012/13 zostanie rozegrany 23 maja 2013 w stolicy Anglii - Londynie, dwa dni przed finałem męskim CHL.