Menu

Nasi partnerzy

Drugi tytuł Goyang w WK-League

Dodany przez Futko, 20 Mar2012 12:26, czytany 2229 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media

W zakończonych rozgrywkach WK-League 2011 mistrzem po raz drugi został klub o długiej nazwie Goyang Daekyo Noonnoppi Kangaroos.

Południowokoreańska liga piłkarska kobiet oficjalnie liczy sobie dopiero trzy lata. Powstała w 2008 roku, ale pierwszy sezon miał tzw. charakter pokazowy, bowiem jego celem była przede wszystkim popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród kibiców i mediów. Oficjalne mistrzostwa wystartowały rok później a zakończył je finałowy dwumecz pomiędzy klubami Goyang Daekyo oraz Incheon Hyundai Steel Red Angels wygrany dwukrotnie przez Goyang 1-0. W 2009 piłkarki Incheon Hyundai ponownie stanęły do finałowej batalii ale i tym razem nie wywalczyły złotych medali. Po wygranej 1-0 na własnym boisku uległy w rewanżu 0-2 drużynie Suwon Facilities Management Corporation. Sezon 2011 okazał się powtórką tego sprzed dwóch lat. "Kangury" z Goyang najpierw nieoczekiwanie zremisowały u siebie 2-2 jednak na wyjeździe pognębiły jedenastkę z Incheon 3-1, zdobywając drugi w historii tytuł czempiona WK-League Korei Południowej.

W rozgrywkach kobiet rywalizuje 8 klubów, a czołówkę stanowią Goyang, Incheon i Suwon. Ponieważ jest to jedyna zorganizowana liga żeńskiego futbolu w kraju żadnej drużynie nie grozi spadek do niższej klasy.

Drużyna mistrza Korei Południowej - Goyang Daekyo przed meczem.

Foto: Goyang Daekyo

Tagi: WK-League, Goyang Kangaroos

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: