flag

UEFA

Szwajcaria - Nyon

Dwa dni pod znakiem eliminacji

Dodany przez Futko, 20 Cze2012 12:39, czytany 817 razy, komentarze 1

img

Foto: Expansia Media

Kolejna dawka meczów w ramach eliminacji do szwedzkich Mistrzostw Europy 2013 czeka kibiców piłki kobiecej w środę i czwartek. Oprócz starcia Polek, które zmierzą się z Macedonią ważny mecz odbędzie się w Sarajewie.

Grupa 1

Spotkaniem z ostatnimi w tabeli Macedonkami Biało-czerwone zamkną wiosenną rundę eliminacji do przyszłorocznych finałów ME w Szwecji. O meczu Polek i ich rywalu piszemy w osobnym miejscu. Dla kadry Romana Jaszczaka ważny będzie również wynik starcia w Sarajewie, gdzie Bośniaczki w czwartek podejmą drugą w tabeli Rosję. Zakładając wygraną Polek z Macedonią w Toruniu, korzystny były dla nas każdy wynik inny niż porażka gospodarzy. Faworytem spotkania będą oczywiście piłkarki z Rosji, ale może Bośnia pokaże przysłowiowy lwi pazur i sprawi (dla nas) małą niespodziankę?

20.06. Toruń: Polska - Macedonia (17.00)

21.06. Sarajewo: Bośnia i Hercegowina - Rosja (17.00)

Czy ambitne Bośniaczki urwą punkty Rosjankom i pomogą Polkom? Foto: Expansia Media

Grupa 2

Obydwa spotkania zostaną rozegrane w czwartek. Hiszpanki podejmą w Madrycie Turcję i są zdecydowanym faworytem, tym bardziej, iż po przegranej ze Szwajcarkami pilnie potrzebują punktów aby o awans walczyć z pozycji wicelidera tabeli. W miejscowości Buftea Rumunia z siostrami Sinka zagra z Helwetkami, uskrzydlonymi wygraną nad Hiszpankami. Pokusić się o wskazanie faworyta mimo wszystko jest trudnym zadaniem. Zapewne o wyniku zadecyduje forma dnia i większa determinacja w dążeniu do zwycięstwa. A na tym powinno bardziej zależeć gospodarzom meczu, którzy z 12 punktami chcą jeszcze gonić Hiszpanię.

21.06. Madryt: Hiszpania - Turcja (11.30)

21.06. Buftea: Rumunia - Szwajcaria (18.00)

Grupa 3

Trzy mecze jakie zostaną rozegrane w środę i czwartek mają duże znaczenie dla układu w tabeli. W miejscowości Szombathely Węgry podejmą Belgię natomiast Norweżki zmierzą się na własnym boisku z Irlandią Północną. Belgijki przewodzą w grupie 3 z 14 oczkami i kolejne zwycięstwo pomoże im zachować pozycję lidera. Ich rywalki, Węgierki, będące na przedostatnim, piątym miejscu zapowiadają ambitną postawę więc wynik pozostaje sporą niewiadomą. Mecz Norwegia - Irlandia Płn. będzie dla gości ostatnią szansą na to aby jeszcze myśleć o barażach z drugiej pozycji, co wydaje się jednak być bardzo trudnym zadaniem, bowiem trzecie w tabeli Norweżki, też muszą zgarnąć pełną pulę aby nie stracić kontaktu do Belgijek oraz drugiej Islandii.Te ostatnie w bułgarskim Łowecz zmierzą się z najsłabszymi w grupie Bułgarkami, które w sobotę dostały porządne lanie (11-0) w Norwegii i raczej wynnik inny niż wysoka wygrana będzie niespodzianką.

20.06. Szombathely: Węgry - Belgia (17.00)

20.06. Sarpsborg: Norwegia - Irlandia Północna (18.00)

21.06. Łowecz: Bułgaria - Islandia (17.00)

Grupa 4

Na stadionie w miejscowości Wrexham Walijki będą faworytem w starciu z Izraelem, który gładko uległ w weekend Szkocji 0-8. Zapewne tak wysoki wynik walijska kadra nie będzie w stanie powtórzyć, tym niemniej rezultat inny niż wygrana byłby dużym zaskoczeniem. W czwartek z kolei w miejscowości Cork dojdzie do "wyspiarskiego" pojedynku między Irlandią a Szkotkami i tutaj także wynik inny niż zwycięstwo tych ostatnich byłby niespodzianką. W grupie 4 Francja jest blisko bezpośredniego awansu natomiast o baraże walczą właśnie Szkotki.

20.06. Wrexham: Walia - Izrael (19.00)

21.06. Cork: Irlandia - Szkocja (20.30)

Grupa 5

Liderujące Finki zmierzą się w Helsinkach z Białorusią a Słowaczki podejmą w Senec Ukrainę. Sytuacja w grupie jest dość skomplikowana. Finlandia ma 10 punktów a pozostałe wymienione trzy drużyny są na drugiej pozycji z 7 oczkami. Zatem dla każdej ekipy wynik inny niż wygrana oznaczać może odpadnięcie z walki albo o awans bezpośredni lub z gry o baraże.

20.06. Helsinki: Finlandia - Białoruś (18.00)

20.06. Senec: Słowacja - Ukraina (19.00)

Słowacy liczą, że Ivana Bojdova z raciborskiej Unii pomoże im pokonać silną Ukrainę. Foto: Expansia Media

Grupa 6

Pokonane w niedzielę 1-0 przez Anglię Holenderki lecą na Bałkany aby zagrać z ambitnymi Serbkami, które mimo iż mają na koncie 7 punktów ciągle nie chcą złożyć broni w walce o miejsce premiowane barażami. Również na bałkańskim półwyspie pojawią się Angielki, które mają jednak łatwiejsze zadanie bowiem ich przeciwnikiem będą przedostatnie Słowenki. Holandię i Anglię dzielą 4 punkty w tabeli, więc przy niekorzystnym wyniku tych pierwszych w Serbii, wygrana nad Słowenią sprawi, iż przedtswicielki Albionu będą nadal miały szanse na awans bezpośredni.

20.06. Jakovo: Serbia - Holandia (17.00)

21.06. Velenje: Słowenia - Anglia (20.00)

Grupa 7

Mecz w Velje z Dunkami będzie dla czeskiej reprezentacji spotkaniem z gatunku "być albo nie być". Czeszki po przegranej z Austrią muszą starcie z Danią na jej boisku rozstrzygnąć wygraną, w innym wypadku odpadną z rywalizacji o awans. Zadanie bardzo trudne bowiem gospodynie środowego meczu to ścisła czołówka europejska. Poza tym Dunki muszą także wygrać aby uciec deptającym im po piętach Austriaczkom.

20.06. Velje: Dania - Czechy (19.30)

Tagi: Mistrostwa Europy 2013

.

komentarze (1):

Napisał: Pele , 20 Cze2012 14:47

bojdova to ciekawa pilkarka gdyby jeszcze nie trapily ja kontuzje!


.
Dodaj nowy komentarz: