flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Ekstraliga: AZS i Unia dzielą punkty

Dodany przez Futko, 1 Wrz2013 15:15, czytany 313 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Bezbramkowym remisem zakończył się najciekawszy pojedynek II kolejki Ekstraligi Kobiet pomiędzy AZS Wrocław i Unią Racibórz.

Jednak jeden punkt to stanowczo za mało dla zespołu mistrza Polski, zważywszy na ilość dogodnych sytuacji do zdobycia bramki przez drużynę Unii. Było ich aż 5, jednak piłka ani razu nie znalazła się w siatce AZS-u. Najbliższa wpisania się na listę strzelczyń była Chinasa, której strzał głową trafił w słupek. Doskonałe okazje zmarnowały jeszcze Anna Źelazko i Chinasa (dwukrotnie).

Wrocławianki grały ambitnie i mądrze taktycznie. Potrafiły utrzymać się przy piłce i umiejętnie ją rozegrać. Jednak w całym meczu nie miały czystej sytuacji do zdobycia gola. Jedyne zagrożenie stanowiły rzuty rożne i wolne.

Cały mecz z ławki rezerwowych obejrzała nowa bramkarka "Unitek" - Katarzyna Jankowska.

Generalnie niedzielny mecz mimo remisu był zdecydowanie lepszy niż ostatni pojedynek raciborzanek z Mitechem. Zatem obserwujemy tendencję wzrostową. I oby tak dalej, bowiem niedługo mecze Ligi Mistrzyń. Przypominamy, że losowanie par 1/16 Ligi Mistrzyń odbędzie się w najbliższy czwartek (5.9.) o godz. 14.00.

------------------------------------------------------------------------

01.08.2013 - mecz II kolejki Ekstraligi kobiet 2013/14
AZS Wrocław - Unia Racibórz 0-0

AZS:
Bocian - Janicka, Sołtys, Ciesielska, Aszkiełowicz (46, Michalczyk), Nazarczyk, Wróblewska (88, Gradecka), Dereń (90 plus 2, Ostrowska), Szaj, Cichosz, Płonowska. Trener: Jerzy Szaliński

Unia: Wilk - Leśnik, Grzywińska, Konsek - Chudzik, Mika (75, Zdunek), Górnicka, Kasperska (46, P. Wiśniewska), Kamczyk, Żelazko, Chinasa. Trener: Remigiusz Trawiński

(źródło: RTP Unia/własne)

Tagi: Ekstraliga, Unia Racibórz, AZS Wrocław

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: