Polska

Warszawa

EL: Pierwsze punkty Zagłębianek

Dodany przez Futko, 30 Wrz2013 16:20, czytany 1001 razy, komentarze 0

Aż do 5 rundy czekać musiały piłkarki beniaminka Ekstraligi kobiet Zagłębia Lubin na zdobycie pierwszego punktu w rozgrywkach. Po emocjonującym meczu zremisowały one w Bydgoszczy z KKP 2-2.

Jedyny niedzielny pojedynek w najwyższej klasie długo będzie jeszcze tematem rozmów i dyskusji. Poza wynikiem, jego uczestnicy emocjonowali się niesportowym zachowaniem dwóch piłkarek i błędem prowadzącej zawody sędzi Marty Lau.

W 86 minucie czerwoną kartkę za niesportowy gest zobaczyła Monika Kaźmierczak z KKP, która starła się z chorwacką napastniczką "Miedziowych" Katariną Kolar. Ta druga ujrzała żółty kartonik, ale ponieważ był to jej drugi w tym spotkaniu, arbiter powinna była pokazać zawodniczce od razu "czerwień". Tymczasem sędziująca mecz najwyraźniej zapomniała przepis i Kolar grała ..dalej. Dopiero po dwóch minutach przyjezdna zeszła z boiska.

Katarina Kolar wcześniej okazała się pozytywną bohaterką Zagłębia, bowiem dwukrotnie pokonywała na bydgoskim boisku bramkarkę gospodarzy Darię Granowską. Pierwszy raz uczyniła to w 11 minucie a drugi w 26. W ostatecznym rozrachunku bramki Chorwatki pozwoliły lubiniankom wywalczyć pierwszy cenny punkt tego sezonu.

Prawdziwym pechowcem niedzielnego grania była za to nowopozyskana przez bydgoski klub Monika Kaźmierczak. Zanim ujrzała ona czerwony kartonik zmarnowała rzut karny, przyznany gospodarzom w 34 minucie za faul na Natalii Makowskiej. Popularna "Kaziu" nie potrafiła jednak pokonać bramkarki Lubina Joanny Bugajskiej. Na szczęście dla zawodniczki i jej drużyny ambitnie walcząca Natalia Sieradzka zdołała przed pauzą strzelić kontaktowego gola (40 min) a po przerwie wyrównała stan gry na 2-2. Wynik ten pozostał do końca spotkania. Zagłębie co prawda nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale ma pierwsze "oczko" na koncie , natomiast KKP z 5 punktami jest szóste. Bydgoską jedenastkę czeka teraz bardzo trudne wyzwanie - mecz wyjazdowy z mistrzem Polski raciborską Unią. Zagłębie z kolei podejmie u siebie grające w kratkę GOSiRKI Piaseczno licząc na pierwszą pełną pulę punktową.