EL: Unia po raz piąty najlepsza

Dodany przez Futko, 12 Cze2013 20:46, czytany 537 razy, komentarze 0

Unia Racibórz mistrzem 2013. Foto: RTP Unia Racibórz

Piłkarki RTP Unia Racibórz wywalczyły po raz piąty tytuł mistrzyń Polski.

W ostatnim meczu sezonu biało-niebieskie pewnie pokonały AZS UJ Kraków 4-0 ustalając wynik końcowy już w pierwszej połowie. Strzelecką formą błysnęła Patrycja Wiśniewska, która trzy razy wpisała się na listę strzelczyń. Jedna z bramek, a w dodatku najładniejszą, zdobyła niezawodna Chinasa Okoro Gloria.

"Unitki" były zdecydowanym faworytem środowego meczu, bo ich rywalkami była najsłabsza drużyna Ekstraligi - AZS UJ Kraków, która spada do I ligi. Nieoczekiwanie dla licznie zgromadzonych kibiców jako pierwsze bardzo dobrą okazję miały przyjezdne. Groźnie uderzyła Zapała z 18 metrów, a piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Darii Antończyk. W 13 minucie idealnie zagrała Chinasa, a szybką akcję bramką sfinalizowała Patrycja Wiśniewska. W 28 minucie po kolejnej akcji gospodarzy było już 2:0. Natomiast 40 minucie padła najładniejsza bramka dzisiejszego popołudnia. Popularna „Wiśnia” zrewanżowała się podaniem Chinasie, a ta z 20 metrów trafiła w okienko. Minutę przed końcem pierwszej połowy trzecią bramkę czyli hat-tricka zdobyła Patrycja Wiśniewska i była to 420 bramka Unii w Ekstralidze.

Po przerwie kibice bramek już nie zobaczyli. Unia posiadała zdecydowaną przewagę i miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji, brakowało jednak precyzji i zimnej krwi. Dodatkowo podopieczne trenera Trawińskiego zbytnio nie forsowały tempa, bo mecz był rozstrzygnięty, a w niedzielę zagrają finał Pucharu Polski z Medykiem Konin w Poznaniu.

Trener Remigiusz Trawiński w pomeczowej wypowiedzi podkreślił, że bardzo sobie ceni ten piąty tytuł mistrza Polski z uwagi na trudną sytuację jaka miała miejsce ostatnio w klubie. I mimo tego udało się w pełni zrealizować przedsezonowe plany. A co będzie dalej czas pokaże.

Na koniec jeszcze dodajmy, że z 18 bramkami napastniczka Unii - Chinasa wywalczyła koronę najlepszej strzelczyni sezonu 2012/13.

W Raciborzu na meczu obecni byli - szef kobiecej piłki w PZPN Andrzej Padewski oraz selekcjoner kadry narodowej - Wojciech Basiuk.

Mistrz Polski 2013 w piłce kobiecej - RTP Unia Racibórz. Foto: RTP Unia Racibórz

Fragmenty meczu Unia - AZS UJ 4-0 na video: