flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

EL: Zaległy mecz AZS Wrocław - Medyk

Dodany przez Futko, 21 Maj2012 21:03, czytany 522 razy, komentarze 0

img

W kwietniu AZS i Medyk grały w Pucharze Polski. Foto: Expansia Media

W środę, 23 maja dojdzie we Wrocławiu do zaległego meczu Ekstraligi AZS - Medyk Konin. Koninianki aby zachowały szansę na tytuł muszą wygrać.

Czy presja jaka towarzyszy obecnie drużynie Niny Patalon nie wpłynie na jej postawę w środę? To pytanie zadają sobie śledzący finisz rozgrywek w Ekstralidze kobiet sezonu 2011/12.

W kwietniu oba kluby starły się we Wrocławiu w półfinale Pucharu Polski i mimo oporu podopiecznych trenera Mariusza Kowalskiego Medyk wygrał mecz wysoko 5-0. W lidze medyczki miały ostatnio bardzo dobrą passę, gdyż wygrały cztery kolejne spotkania, w tym trudny mecz z Pogonią Women Szczecin.

Starcie we Wrocławiu może być przedłużeniem zwycięskiej serii wicemistrzyń, ale nie musi. AZS to drużyna trochę nieobliczalna, która po ładnym meczu pokonała Mitech, za to słabiej wypadła w sobotę w Szczecinie. Idąc tym tropem, należałoby znów oczekiwać dobrej gry studentek. Azetesiaczki powoli docierają się po zmianach personalnych na wiosnę i stać je na sprawienie kłopotów przyjezdnym z Konina. Na pewno wiele będzie zależało od tego jak defensywa Medyka poradzi sobie z "trójkątem wrocławskim" w składzie Magda Szaj - Joanna Wróblewska i Aleksandra Janicka, który stanowi o sile napędowej drużyny. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na bramkostrzelny duet napastniczek Medyka - 33- letnią Annę Gawrońską i...15-letnią Ewę Pajor. Obie zechcą w środę wpisać się na listę strzelczyń. Tym bardziej, że Gawrońska nadal ma szansę na koronę strzelecką 2011/12.

Postawa obu linii ofensywnych będzie z pewnością miała duży wpływ na końcowy rezultat i układ tabeli. Medyk aby walczył do końca o tytuł musi we Wrocławiu zapisać na konto trzy punkty. Dla miejscowych mecz ma za to podtekst wyłącznie prestiżowy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Załegły mecz 12. kolejki Ekstraligi kobiet 2011/12

23.05.2012 Wrocław - stadion ul. Mianowskiego 2B

AZS Wrocław - Medyk Konin

Godzina 16.00, wstęp wolny.

Tagi: Ekstraliga, Medyk Konin, AZS Wrocław, Ewa Pajor

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: