flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Elite Round U-17 w Zachodniopomorskim

Dodany przez Futko, 26 Lut2015 11:08, czytany 2159 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Między 23 a 28 marca reprezentacja Polski kobiet do lat 17 rozegra u siebie II rundę eliminacji do mistrzostw Europy 2015.

Rywalkami biało-czerownych w grupie 6 będą drużyny narodowe Francji, Szkocji i Słowacji.

Kalendarz gier dla podopiecznych Niny Patalon nie jest niestety zbyt łaskawy - już na otwarcie zmagań Polkom przyjdzie zmierzyć się z faworytem turnieju ekipą Francji. Drugi mecz przyniesie starcie z nie mniej silnymi Szkotkami, zaś fazę Elite Round Polska zamknie konfrontacją z jedenastką Under 17 Słowacji.

Marcowy turniej organizuje Zachodniopomorski ZPN na stadionach w Kołobrzegu i Koszalinie.

W międzyczasie UEFA zaakceptowała zaproponowane dwa obiekty. Są nimi: Stadion Miejski im. Sebastiana Karpiniuka (Kołobrzeg) i stadion ZOS Bałtyk (Koszalin).

Obiekt kołobrzeski to nowoczesny stadion, mogący pomieścić ponad 3000 widzów. Na codzień rozgrywa tam mecze drużyna miejscowej Kotwicy. Stadion dysponuje doskonałym oświetleniem o natężeniu 1400 luxów oraz ma nową nawierzchnię trawiastą. Podczas EURO 2012 z obiektu korzystała reprezentacja panów Danii. Mecze Elite Round U-17 będą się rozpoczynały o godzinie 18 przy sztucznym świetle.

Stadion w Kołobrzegu. Foto: mkpkotwica.kolobrzeg.pl
Stadion ZOS Bałtyk przy ulicy Andersa w Koszalinie posiada widownię na 4000 miejsc i również nawierzchnię trawiastą. Z braku oświetlenia mecze eliminacyjne w Koszalinie rozgrywane będą od godz.15 lub 15.30.


Stadion w Koszalinie. Foto: Baltykkoszalin.pl


Obydwa stadiony, według wymogów UEFA, oferują rezerwowe boiska o sztucznej nawierzchni, które w razie niepogody mogą służyć uczestnikom zmagań do rozgrywania spotkań zgodnie z kalendarzem gier.

Wszyscy startujący w "polskiej" Elite Round zamieszkają w jednym z hoteli w Kołobrzegu.

Do finałów ME 2015 - odbędą się one w Islandii w terminie 22.6. - 4.7. - awansują z II fazy eliminacji zwycięzcy grup (jest ich sześć) oraz najlepszy z drugiej pozycji. Islandczycy jako gospodarze są zwolnieni z uczestnictwa w kwalifikacjach.

Tagi: Reprezentacja Polski U-17, Mistrzostwa Europy U-17 2014/15

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: