Menu

Nasi partnerzy

EME: Włoszki trenują od poniedziałku

Dodany przez Futko, 12 Wrz2012 14:52, czytany 4682 razy, komentarze 0

img

Mecz Polska - Włochy w Pruszkowie. Foto: Expansia Media

Najbliższy rywal polskiej reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw Europy 2013 - drużyna Włoch, od poniedziałku przygotowuje się do ostatnich dwóch meczów w grupie 1.

Włoszki, dla których spotkania z Polską (u siebie) i Grecją (na wyjeździe w Atenach) są już tylko formalnością, bowiem mają one zapewnione pierwsze miejsce w grupie, zebrały się w poniedziałek, 10 września w miejscowości Borghesiana na kilkudniowe zgrupowanie przygotowawcze. Trener Antonio Cabrini, były reprezentant Italii i zawodnik Juventusu Turyn, który w marcu zastąpił na stanowisku selekcjonera Pietro Ghednia, powołał najsilniejszą kadrę, w której są tylko dwie nowe twarze. Są nimi zawodniczki młodzieżówki U-20, która niedawno brała udział (bez powodzenia zresztą) w finałach mistrzostw świata w Japonii - Michela Ledri i Cecilia Salvari, obie grające w linii defensywy.

W porównaniu z meczem z Polską, w listopadzie ubiegłego roku w Pruszkowie, w powołanej grupie nie ma lewej obrończyni Sary Gama, która na turnieju brazylijskiego miasta Sao Paulo odniosła kontuzję zerwania więzadeł i będzie pauzować co najmniej do końca roku. Brak tej piłkarki jest z pewnością dużym osłabieniem Włoszek. Za to w reprezentacji jest nadal, licząca już 37 lat (!) Patrizia Panico, która w czerwcu wygrała z klubem Torres Calcio trzeci kolejny tytuł mistrza kraju oraz - uwaga - jedenasty z kolei tytuł królowej strzelców włoskiej Serie A kobiet!

Włoszki, mające na koncie 24 punkty i zero porażek, 16 września w miejscowości San Benedetto del Tronto zagrają z Polkami, którym pomóc może już tylko zwycięstwo zaś eliminacyjne boje zamkną w stolicy Grecji meczem z drużyną Hellady (19.9.).

Powołana kadra to:

Bramkarki: Chiara Marchitelli, Arianna Criscione, Sara Penzo

Obrona: Laura Neboli, Michela Rodella, Roberta D’Adda, Raffaella Manieri, Giorgia Motta, Elisabetta Tona, Michela Ledri, Cecilia Salvai

Pomoc: Carolina Pini, Valentina Boni, Giulia Domenichetti, Marta Carissimi, Alessia Tuttino, Elisa Camporese, Alice Parisi

Atak: Pamela Conti, Patrizia Panico, Daniela Sabatino, Sandy Iannella.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Mecze reprezentacji Włoch kobiet w eME 2013 - wrzesień 2012

16.09.2012 San Benedetto del Tronto: Włochy - Polska (godzina 15.00, Stadio Comunale)

19.09.2012 Ateny: Grecja - Włochy (godzina 16.00, Stadion Panionios)

[removed][removed]

Tagi: Włochy, Mistrzostwa Europy 2013

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: