Addis abeba

Etiopki lepsze od Egiptu

Dodany przez Futko, 14 Lip2012 18:00, czytany 1676 razy, komentarze 1

Mecz Etiopia - Egipt. Foto: CAF

Reprezentacja piłki nożnej kobiet Etopii odniosła duży sukces pokonując w eliminacjach do mistrzostw Afryki faworyzowane piłkarki Egiptu.

Odwaga

W pierwszym meczu w Kairze Egipcjanki nie miały problemów aby wygrać i to wysoko. Wynik 5-2 był małym wymiarem kary dla przyjezdnych, które niemal cały czas pozostawaly w defensywie i dopiero pod koniec spotkania zaczęły odważniej atakować bramkę gospodarzy. Jak widać taka postawa opłaciła się, bo dwa gole stały się zaliczką, jaka pomogła etiopskiej drużynie awansować do kolejnej rundy mistrzostw Afryki.

Rewanż w stolicy Etiopii - Addis Abebie nie okazał się formalnością jak oczekiwał tego selekcjoner Egiptu. Do 36 minuty wszystko przebiegało co prawda zgodnie z planem, ale wtedy Etiopia wyszła na prowadzenie dzięki celnemu strzałowi Reimy Zergaw i to był sygnał dla trenera Abrahama Teklehaimanota aby zachęcić zawodniczki do szturmu egipskiej bramki.

Na drugiego gola miejscowe czekały do 53 minuty. Skutecznością popisała się znów bohaterka dnia - napastniczka Zergaw. W 70 minucie na 3-0 podniosła Helen Siefu a gości dobiła na 5 minut przed końcem Birtukan Gebrekirstos, zdobywając czwartą bramkę.