Szwajcaria - Nyon

FFC Frankfurt wygrywa LM 2015!

Dodany przez Futko, 15 Maj2015 19:32, czytany 960 razy, komentarze 0

Celia Sasić otworzyła wynik meczu. Foto: Sportpix.be

Drużyna wicemistrza Niemiec FFC Frankfurt wygrała finał kobiecej Champions League 2015 pokonując Paris St. Germain 2-1.

Na stadionie w Berlinie faworytem był zespół z Francji, który zdaniem fachowców w składzie miał lepsze piłkarki i w sezonie prezentował równiejszą formę od ekipy z miasta banków.

Przedmeczowe prognozy nie spełniły się jednak, a sam pojedynek o miano najlepszego kobiecego klubu w Europie był jednym ze słabszych w historii. Stało się tak za sprawą jedenastki PSG, która czwartkowego wieczoru zagrała bardzo pasywnie i dała się zepchnąć do defensywy przez ambitnie walczącego rywala.

Polska bramkarka PSG Katarzyna Kiedrzynek miała więc na berlińskim boisku sporo pracy, ale spisywała się bez zarzutu. Skapitulowała jednak w 32 minucie po uderzeniu głową królowej strzelczyń Bundesligi - Celii Sasić.

Po straconej bramce podopieczne trenera Farida Benstiti przebudziły się i w 40 minucie doprowadziły do remisu 1-1, a strzelczynią gola była Marie-Laure Delie.

Kto w tym momencie spodziewał się zmiany w stylu gry francuskiego wicemistrza i pójścia za ciosem, ten mocno się rozczarował. Niemki nie dały się wytrącić z równowagi, nadal atakowały i to one były bliższe zwycięskiego trafienia.

Te padło dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy chytrym uderzeniem w polu karnym popisała się wprowadzona w II połowie Mandy Islacker, dla wielu cicha bohaterka majowego wieczoru na stadionie Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark.

Triumf ekipy z Frankfurtu był jej czwartym zwycięstwem w Lidze Mistrzyń. Drużyna znad Menu wygrywała także puchar w latach 2002, 2006 i 2008. To jak na razie najbardziej utytułowany klub żeńskiego futbolu na kontynencie europejskim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.05. 2015 Berlin/
Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark

FFC Frankfurt - Paris St. Germain 2-1 (1-1)

Bramki:
Sasić (32), Islacker (90 plus 2) - Delie (40)

FFC: Schumann- Hendrich, Garefrekes, Priessen, Schmidt (79, Huth), Kuznik, Crnogorčević (66, Islacker), Laudehr (87, Ando), Marozsán, Šašić, Boquete. Trener: Colin Bell

PSG: Kiedrzynek - Houara-D’Hommeaux, Delannoy, Krahn, Boulleau (60, Henning), Cruz Traña, Dali, Asllani (90 plus 5, Sarr), Alushi (58, Georges), Kaci, Delie. Trener: Farid Benstiti

Gole finału LM 2015: Frankfurt - PSG 2-1

Tagi: Liga Mistrzyń 2015, FFC Frankfurt, Paris St. Germain, Katarzyna Kiedrzynek