UEFA

Szwajcaria - Nyon

Finał LM 2016: Lyon pokonuje Wolfsburg!

Dodany przez Futko, 26 Maj2016 23:46, czytany 505 razy, komentarze 0

Trofeum kobiecej Champions League 2016 pojedzie do Francji do drużyny mistrza tego kraju Olympique Lyon.

W tegorocznym finale "Liliowe" pokonały w rzutach karnych niemiecki VfL Wolfsburg, po tym jak spotkanie we włoskim Reggio Emilia zakończyło się mimo dogrywki remisem 1-1.

Finał Ligi Mistrzyń 2016 nie był porywającym widowiskiem. Już w 12 minucie drużyna francuska prowadziła 1-0 (gol norweskiej napastniczki Ady Hegerberg) i od tego momentu koncentrowała się głównie na utrzymaniu korzystnego rezultatu, natomiast jedenastka koncernu Volkswagena grała ospale i nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywalek.

Dopiero zryw w 88 minucie i gol Alexandry Popp dał Niemkom niespodziewany w tym momencie remis, co z kolei było sygnałem dla obu zespołów, aby wreszcie zaatakować i zadać decydujący cios. Niestety, pomimo zaangażowania i wielkiej determinacji więcej bramek z gry nie zobaczyliśmy i po dogrywce trzeba było strzelać "jedenastki". Mocniejsze psychicznie okazały się piłkarki z Lyonu, które zwyciężyły 4-3 i w pełni zrewanżowały się Wolfsburgowi za porażkę w finale WCHL 2013.

Dla Olympique Lyon był to drugi triumf w historii w najważniejszym turnieju klubowym kobiet w Europie. Polscy kibice bardzo liczyli na występ reprezentacyjnej napastniczki Wolfsburga Ewy Pajor, która była w kadrze na mecz, jednak trener Ralf Kellermann tym razem nie dał młodej piłkarce szansy pokazania się na murawie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------