flag

Brazylia

Brasília

Menu

Nasi partnerzy

Finały Copa Brasil 2012

Dodany przez Futko, 6 Cze2012 22:10, czytany 1756 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media

Drużyny Sao Jose i Centro Olimpico walczą o tegoroczne trofeum kobiecego pucharu Copa Brasil.

Brazylia to jedyny kraj w Ameryce Południowej, w którym mistrza wyłania się drogą rozgrywek pucharowych. Powodem jest niestabilna sytuacja finansowa w poszczególnych klubach i wielkie odległości jakie musiałyby one pokonywać w przypadku rywalizacji ligowej. Aby jednak wyłonić najlepszą damską drużynę rozgrywa się mistrzostwa w ligach stanowych a następnie ich zwycięzcy walczą o czempionat ogólnokrajowy drogą eliminacji pucharowych.

Copa Brasil 2012 rozstrzygną między sobą jedenastki Sao Jose oraz Centro Olimpico. Ten pierwszy jest ubiegłorocznym zwycięzcą klubowego pucharu Ameryki Południowej - Copa Libertadores Femenina zaś Associação Desportiva Centro Olímpico to organizacja sportowa powołana w stanie Sao Paulo do realizacji szeroko pojętych celów z zakresu kultury fizycznej. W klubie działa wiele sekcji a jedną z nich jest między innymi zespół kobiecego futbolu.

W drodze do finału Sao Jose dwukrotnie pokonało Sao Franciso (4-1 i 3-2) a Centro Olimpico po heroicznych bojach wypunktowało przedstawiciela stanu Pernambuco - Desportiva Vitoria das Tabacos (1-0 i 1-1).

W pierwszym spotkaniu finałowym, 3 czerwca w Sao Jose, lepsze okazały się miejscowe, które po bramce Karen w 37 minucie wygrały 1-0. Mecz rewanżowy odbędzie się 9 czerwca w Sao Paulo. Mimo nikłego zwycięstwa faworytem pozostaje ekipa z Sao Jose.

Faworyt Copa Brasil 2013 - Sao Jose EC po wygranej ligi stanowej S. Paulo. Foto: folharnorte.com.br

Tagi: Copa Brasil

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: