flag

Francja

Paryż

Menu

Nasi partnerzy

Francja - Anglia kobiet w Paryżu

Dodany przez Futko, 23 Paź2012 21:45, czytany 643 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media

W sobotę, 20 października w Paryżu zmierzyły się kobiece reprezentacje Francji i Anglii. Mecz finalistów przyszłorocznych mistrzostw Europy zakończył się remisem 2-2.

Obie drużyny skorzystały z oficjalnego okienka UEFA i rozegrały spotkanie towarzyskie, które obaj selekcjonerzy wykorzystali jako jeden z istotnych etapów przygotowań do startu w mistrzostwach Europy 2013 w Szwecji.

Na paryskim stadionie Charlety - ku zaskoczeniu organizatorów - zasiadło ledwie 5900 widzów, liczbę tą tłumaczono jednak fatalną aurą, typowo "angielską", która nie zachęciła kibiców do przyjścia na mecz. Szybciej przystosowały się do warunków pogodowych Wyspiarki i po 45 minutach zeszły do szatni z prowadzeniem 2-0, mimo iż to Francuzki były stroną atakującą. Raz po raz bramkarkę Anglii - Karen Bardsely próbowały pokonać napastniczki "Trójkolorowych", lecz golkiperka pokazała tego wieczoru bardzo dobrą dyspozycję.

Dopiero w drugiej części podopieczne trenera Bruno Bini dopięły swego i zdołały wyrównać stan meczu. Zawdzięczają to napastniczce Marie-Laure Delie, która uratowała honor gospodarzy. Przed meczem dużym echem odbiło się pominięcie w kadrze na to spotkanie pomocniczki Soni Bompastor z drużyny mistrza - Olympique Lyon, która przez ostatnie lata stanowiła podporę reprezentacji i z 156 grami należała do najbardziej utytułowanych zawodniczek Francji. Komentarzy podkreślali, że posunięcie selekcjonera nie spotkało się z dobrym przyjęciem piłkarek i że miało wpływ na ich sobotni występ. Czy ta nieobecność oznacza koniec kariery w barwach narodowych 32-letniej Bompastor na razie nie wiadomo.

Drużyna "Tri Colores" rozegra w środę (24.10.) kolejny mecz, a ich rywalem będzie inny finalista ME 2013 - drużyna narodowa kobiet Holandii.

Oto fragmenty meczu Francja - Anglia 2-2 w Paryżu:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.10.2012 Paryż - mecz towarzyski kobiet

Francja - Anglia 2-2 (0-2)

Bramki: Steph Houghton (34), Jill Scott (37) - Marie-Laure Delie - 2 (59, 82)

Tagi: Francja, Anglia, Sonia Bompastor

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: