flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

I liga: Rolnik i SMS Łódź liderami

Dodany przez Futko, 31 Sie2014 18:20, czytany 590 razy, komentarze 0

img

Foto: Artur Szczepański

Powoli krystalizuje się czołówka liderów w I lidze. W grupie południowej po trzech kolejkach prowadzi Rolnik Biedrzychowice, natomiast na północy pierwszą pozycję zajmuje łódzki UKS SMS.

Wprawdzie na poważniejsze wnioski jeszcze zdecydowanie za wcześnie, ale wiele wskazuje na to, że o miejsce na podium w grupie południowej walczyć będą zespoły Rolnika, Gola, AZS UJ i być może Widoku Lublin i AZS PWSZ Wałbrzych, zaś w grupie północnej UKS SMS, Praga Warszawa, Sztorm Gdańsk i Unifreeze Górzno.

Biedrzychowicki Rolnik po trudnym meczu zremisował u siebie w III rundzie z byłym ekstraligowcem AZS UJ Kraków 4-4 i z 7 punktami zachował prowadzenie w tabeli, jednak tuż za ekipą trenera Dyji plasuje się częstochowski Gol, mający 6 oczek i jedno zaległe spotkanie. Mecz z Bogdańczowicami Gol rozegra dopiero 18 października.

Z 5 punktami za prowadzącym duetem są krakowski AZS UJ i lubelski Widok, zaś jedno oczko mniej ma AZS PWSZ z Wałbrzycha, w którym zadebiutowały już Daria Antończyk (ex-Unia i Ajax Amsterdam) w bramce i Madgalena Konopka w obronie (poprzednio Bad Neuenahr w 2 Bundeslidze).

Ostatnie trzy miejsca okupują Wanda Kraków, Bogdańczowice i Korona Łaszczów, ale drużyny te mają do rozegrania zaległe mecze. Spotkanie Korony i Wandy ma się odbyć 13 września.

W IV kolejce najciekawszym wydarzeniem powinno być na południu starcie AZS UJ w Krakowie z Golem Częstochowa. Ewentualny przegrany znacznie osłabi swoje szanse na miejsce na najwyższym podium.

Oto wyniki III rundy meczów - grupa południowa I ligi

Rolnik Biedrzychowice - AZS UJ Kraków 4-4
Sokół Kolbuszowa Dolna - AZS PWSZ Wałbrzych 1-2
MUKS Tomaszów Mazowiecki - Widok Lublin 2-2
Korona Łaszczów - Wanda Kraków - 13 września
ULKS Bogdańczowice - Gol Częstochowa - 18 października

IV kolejka meczów grupa południowa I liga - 6 września

AZS UJ Kraków - Gol Częstochowa
Widok Lublin - ULKS Bogdańczowice
Wanda Kraków - MUKS Tomaszów Mazowiecki
AZS PWSZ Wałbrzych - Korona Łaszczów
Rolnik Biedrzychowice - Sokół Kolbuszowa Dolna

Serwis zdjęciowy z meczu Rolnik - AZS UJ 4-4. Foto: Rolnik BiedrzychowiceSzefowie i trenerzy UKS SMS Łódź nie rzucają słów na wiatr. Przed rozpoczęciem rozgrywek poważnie wzmocnili drużynę młodzieżowymi reprezentantkami Polski i zapowiedzieli na przyszły rok awans do Ekstraligi. Łodzianki miały bardzo udany start do sezonu - jako jedyny zespół odniosły dotąd trzy kolejne zwycięstwa, gromiąc w III rundzie u siebie Błękitne ze Stargardu Szczecińskiego aż 10-1. Imponujący jest też stosunek bramkowy UKS SMS: 17-4.

W miniony weekend z czwórki faworytów wygrały jeszcze tylko piłkarki Unifreeze Górzno, które w Olsztynie miejscowemu Stomilowi wbiły cztery gole same nie tracąc żadnego. Za to punkty zgubiły tym razem Praga - remis 1-1 z Polonią w Poznaniu oraz gdański Sztorm pokonany w Koninie przez wsparty ekstraligowymi zawodniczkami Medyk II 4-0. W tabeli MUKS Praga ma 7 oczek a za nim plasują się Unifreeze i Sztorm posiadające po 6 punktów.

W derbach Radomia Zamłynie i Sportowa Czwórka rozstały się "braterskim" remisem 3-3.

Tabelę na północy po 3 kolejkach zamykają Stomil i Błękitne, którym nie udało się wywalczyć na razie choćby jednego punktu.

W kolejnej rundzie ciekawy będzie pojedynek Sztormu Gdańsk z Polonią Poznań. Polonistki nie przegrały dotąd meczu (jedna wygrana i remis plus zaległe spotkanie z Medykiem II) i na Wybrzeżu na pewno nie będą gotowe do podarowania gospodarzom wygranej. Ci z kolei mają apetyt na pierwsze miejsce i jeśli nie chcą pozbawić się szans na złoto muszą zwyciężyć. Zapowiadają się zatem spore emocje.

Oto wyniki III kolejki spotkań w grupie północnej::

UKS SMS Łódź - Błękitni Stargard Szczeciński 10-1
KKP Stomil Olsztyn - Unifreeze Górzno 0-4
Zamłynie Radom - Sportowa Czwórka Radom 3-3
Medyk II Konin - Sztorm Gdańsk 4-0
Polonia Poznań - MUKS Praga Warszawa 1-1

IV kolejka meczów grupa północna I liga - 6 września

Błękitni Stargard Szczeciński - MUKS Praga Warszawa
Sztorm Gdańsk - Polonia Poznań
Sportowa Czwórka Radom - Medyk II Konin
Unifreeze Górzno - Zamłynie Radom
UKS SMS Łódź - KKP Stomil Olsztyn

Serwis zdjęciowy z meczu Stomil - Unfreeze 0-4. Foto: Artur Szczepański

Tagi: I liga 2014/15, Rolnik Biedrzychowice, UKS SMS Łódź

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: