Polska

Warszawa

I liga: Szalony mecz Checzy i Pelikana

Dodany przez Futko, 22 Sie2013 22:20, czytany 626 razy, komentarze 0

Za drużynami I ligi - grupy północnej 3 kolejka meczów. Piłkarki Olimpii Szczecin mimo remisu utrzymały pozycję lidera, przegrał bowiem swój pojedynek zespół Pragi Warszawa. W sobotę i niedzielę na 5 stadionach nie brakowało wielkich emocji i goli. Najbardziej szalony mecz zagrały w Łowiczu jedenastki Pelikana i gdyńskiej Checzy.

Od 2-0 do 3-3

W 3 kolejce spotkań Checz Gdynia udała się do Łowicza na ligowe spotkanie z miejscowym Pelikanem. Gdynianki po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowały o punkty w meczu wyjazdowym - pisze Piotr Wiśniewski.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnych ataków piłkarek z Gdyni. Po kilku minutach gry pierwszą dogodną sytuację wypracował sobie także Pelikan. Cała akcja zakończyła się bardzo niecelnym strzałem. Chwilę później przed stratą bramki gdynianki uratowała poprzeczka. W futbolu często tak bywa, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 12 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na głowę Aleksandry Joskowskiej, która celnym strzałem z bliskiej odległości dała prowadzenie Checzy.

Podopieczne Karola Złonkiewicza po zdobyciu bramki ruszyły do kolejnych ataków. Efektem tego była druga bramka autorstwa Gabrieli Sass, która pięknym strzałem z 16 metrów pokonała bramkarkę gospodyń. Wynik 2:0 pozwolił gdyniankom kontrolować wydarzenia na boisku. Zawodniczki gości czuły się na tyle swobodnie, że w 25 minucie mogło być 3:0, jednak Iwona Mnich w sytuacji sam na sam nie zdołała pokonać bramkarki Pelikana. Do końca pierwszej połowy obie drużyny atakowały, lecz żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Na drugą połowę zawodniczki Checzy Gdynia wyszły bardzo odmienione. Pozwoliły się zdominować rywalkom i straciły wypracowaną w pierwszej połowie przewagę. W 56 minucie gospodynie zdobyły bramkę kontaktową. Obronie Checzy urwała się reprezentantka Polski U-17 Martyna Wiankowska, która nie dała żadnych szans w sytuacji sam na sam Marzenie Lubeckiej. Ten gol niesamowicie podbudował drużynę gospodyń i dał im ogromną motywację do dalszych ataków. W 65 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym Checzy zrobiło się ogromne zamieszanie, żadna z gdynianek nie była w stanie wybić piłki, na skutek czego ta po odbiciu się od jednej z obrończyń wpadła do siatki.

Wynik 2:2 nie zadowalał żadnej ze stron, obie drużyny walczyły o pełną pulę. Niestety wysoka temperatura oraz duże boisko nie pomagały tego dnia piłkarkom Checzy. Z każdą minutą było u nich widać brak sił. Między formacjami powstały ogromne przerwy. Wykorzystały to zawodniczki z Łowicza, zdobywając w 81 minucie bramkę na 3:2. Jej autorką była Marta Kosiarek, która strzałem z 16 metrów pokonała golkiperkę z Wybrzeża.

Gdy wydawało się, że piłkarki Checzy wrócą do domu bez punktu, nagle po prostopadłym podaniu Karoliny Pancek w sytuacji sam na sam w 94 minucie znalazła się Iwona Mnich i strzeliła wyrównanie. Chwilę później gdynianki mogły zdobyć nawet czwartego gola, ale uderzenie Martyny Zańko obroniła bramkarka gospodarzy.

Sobotnie spotkanie pokazało, że I Liga to już nie zabawa. Za błędy można drogo zapłacić. Jednak drużyna pierwszego w historii mistrza Polski wraca do Trójmiasta z jednym punktem wywalczonym w ostatnich sekundach meczu, co na pewno cieszy i zespół i trenera. Również Pelikan odnotował pierwszy punkt w sezonie.

07.09.2013 - mecz kobiet I ligi grupy północnej 2013/14

Pelikan Łowicz - Checz Gdynia 3:3 (0:2)

Bramki: Wiankowska (56), Tręboszka (65), Kosiorek (81) - Joskowska (12), Sass (16), (Mnich 90+4)

Sędziowała: Agnieszka Tymoszuk (KS Lublin)

Checz: Lubecka - Czerwiak, Żagiel, Bańkowska, Kopka - Sass, Pancek, Zańko, Murawiecka (47, Misior, 65, Lińska) - Mnich, Joskowska.

Pelikan: Szulc - Pacler, Tręboszka, Janiec, Sowińska - Czerbniak, Trojanowska, Kosiarek, Wiankowska - Wiaderna, Czaja.

Drużyna łowickiego Pelikana zdobyła pierwszy punkt w I lidze. Foto: Expansia Media

Remis lidera

Piłkarki szczecińskiej Olimpii, celujące w awans do Ekstraligi, udały się na mecz do odległej Łodzi, gdzie czekał na nie tegoroczny beniaminek I ligi - UKS SMS. W Łodzi także mają ambitne plany na przyszłość i miejscowa drużyna każdy mecz traktuje niezwykle poważnie, wkładając w niego maksimum umiejętności. Podopieczne Adriana Sokołowskiego nie ulękły się rywalek i po ambitnej grze osiągnęły bezbramkowy remis. Jest to już drugi pojedynek łodzianek zakończony wywalczeniem punktu. Mimo niekorzystnego dla "Olimpijek" rezultatu nie oddały one pierwszeństwa w tabeli, gdyż ich najwięksi rywale także nie wywalczyli w weekend pełnej puli punktowej. Rezerwy Medyka zremisowały w Poznaniu z Polonią 1-1, natomiast wicelider grupy północnej MUKS Praga Warszawa uległ w Gorzowie Stilonowi 2-4 po meczu pełnym kontrowersji, bowiem sędzia podyktowała tam 2 rzuty karne i ukarała czerwonymi kartkami 2 warszawskie zawodniczki.

Warto jeszcze podkreślić dobrą postawę Sztormu Gdańsk. Piłkarki z Wybrzeża nie przegrały jak dotąd meczu - notując na koncie 2 remisy i jedną wygraną, właśnie w 3 kolejce, w której pokonały one u siebie bylego ekstraligowca MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2-0.

W tabeli Olimpia ma 7 "oczek" i o 1 punkt wyprzedza Pragę Warszawa (6) oraz o dwa drużyny Sztormu i Medyka II. Klasyfikację zamykają Polonia Poznań i Pelikan Łowicz, ale mają one już na konie pierwsze punktowe zdobycze. W 4 serii gier czeka je starcie między sobą!