flag

Szkocja

Edynburg

Menu

Nasi partnerzy

Kadra na mecz z Polską

Dodany przez Futko, 8 Maj2012 08:10, czytany 889 razy, komentarze 0

img

Znamy kadrę Szkocji na towarzyski mecz z Polską 9 maja w Starogardzie Gdańskim. Po sobotniej kolejce ligowej trenerka Anna Signeul powołała 18 piłkarek na spotkanie z biało-czerwonymi.

Reprezentacja Szkocji oparta jest głównie na zawodniczkach miejscowych klubów jak Glasgow City, Celtic, Rangers i Hibernian. Uzupełniają je piłkarki z zespołów zagranicznych jak Arsenal Londyn w Anglii.

Szkotki poczyniły w ostatnich latach spore postepy i stały się trudnym przeciwnikiem dla innych drużyn. Tradycyjnie wyróżnia je nieprzeciętna waleczność - od pierwszej do ostatniej minuty próbują zmienić wynik na swoją korzyść, bez względu na to czy prowadzą czy też przegrywają.

W eliminacjach do mistrzostw Europy 2013 Szkotki znalazły się w grupie 4 wraz z silną Francją i drużyną Irlandii. Po czterech grach są w tabeli na drugim miejscu mając na koncie 2 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę. Francja jako lider grupy 4 zakwalifikowała się już do finałów ME natomiast Szkotki liczą na baraże. Swój kolejny mecz eliminacji zagrają 16 czerwca w Izraelem. Wcześniej, bo 26 maja zmierzą się jeszcze z gospodyniami mistrzostw Europy - Szwecją.

Spotkanie z Polkami ma stanowić dla Wyspiarek okazję do budowy formy i szukania optymalnego składu na czerwcowe gry o awans do ME 2013. W Starogardzie Gdańskim Szkotki zapowiadają występ w najsilniejszym składzie. Bramkarka Gemma Fay zagra 9 maja po raz 141 w kadrze a dla Rhondy Jones, jeśli wystąpi, będzie to setny mecz w szkockiej koszulce.

Mecz Polska - Szkocja w środę, 9 maja na stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim o godzinie 17.00.

Kadra Szkocji na mecz z Polską:

Bramkarki:

Gemma Fay - Celtic
Shannon Lynn - Hibernian
Khym Ramsay - Rangers

Zawodniczki w polu:

Jennifer Beattie - Arsenal
Frankie Brown - Hibernian
Ifeoma Dieke- Vittsjo GIK
Lisa Evans - Glasgow City
Emma Fernon - Glasgow City
Suzanne Grant - Celtic
Rhonda Jones - Celtic
Kim Little - Arsenal
Joanne Love - Glasgow City
Joelle Murray - Hibernian
Jane Ross - Glasgow City
Leanne Ross - Glasgow City
Rachael Small - Forfar Farmington
Megan Sneddon - Celtic
Emily Thomson - Celtic

Tagi: Szkocja, Polska

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: