Polska

Warszawa

Kadra U-17 górą w sparingu

Dodany przez Futko, 19 Sty2013 15:53, czytany 585 razy, komentarze 2

Przebywająca na zgrupowaniu w Sosnowcu reprezentacja Polski kobiet do lat 17 pokonała w grze kontrolnej Unię Racibórz 3-0.

Sobotni sparing (19.01.) rozegrano na sztucznej nawierzchni przy sporym mrozie (-7) stopni. Unitki zagrały z różnych przyczyn znacznie osłabione kadrowo. Pierwsza połowa wyglądała bardzo przyzwoicie. Przewagę miały piłkarki trenera Trawińskiego, nie przełożyło się to jednak na bramki, bo nie było tzw. setek.

Po przerwie szkoleniowiec raciborzanek zmuszony został do dokonania zmian. Niestety wpłynęło to na jakość gry jego zespołu. Przewagę osiągnęły piłkarki U-17 co udokumentowały trzema bramkami i zasłużenie wygrały.

W pomeczowej wypowiedzi trener Remigiuz Trawiński podkreślił, że sosnowiecki sparing potraktował jako trening biegowy i do wyniku nie przywiązywał zbytniej wagi. Po kilku treningach jakie odbyły się w tym tygodniu nie planował sparingów, a zgodził się na ten mecz na prośbę selekcjonera kadry Zbigniewa Witkowskiego, który ma swoje priorytety na zgrupowaniu szkoleniowym w Sosnowcu.

- Jestem bardzo zadowolony z gry i wyniku spotkania - mówi selekcjoner Zbigniew Witkowski. - Pokonaliśmy przecież aktualne mistrzynie Polski i liderki tabeli, które w tym sezonie grały w Lidze Mistrzyń. Po takim meczu z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wierzymy, że stać nas na zwycięstwo z każdym rywalem. Taka wiara na pewno przyda nam się podczas turnieju eliminacyjnego, w którym zmierzymy się z Norwegią, Irlandią oraz Austrią - przekonuje trener Witkowski.

Kadra objęła prowadzenie w 55. minucie, kiedy to Katarzyna Gozdek wykończyła dośrodkowanie Anny Rędzi. W 70. minucie było już 2:0 - Paulina Dudek zagrała prostopadłą piłkę do Ewy Pajor, które pewnie umieściła ją w siatce. Sześć minut później obie piłkarki zamieniły się rolami, bo to Pajor zagrała do Dudek, która ustaliła wynik meczu. Zwycięstwo mogło być jednak jeszcze bardziej okazałe, ale w samej końcówce piłka po strzale Urszuli Wasil odbiła się od poprzeczki.

Kolejne sparingi unitki zagrają dopiero w lutym. Najbliższy 3 lutego z Banikiem Ostrava w czeskim Kravare.

Kadra biało-czerwonych spotka się w poniedziałek, 21 stycznia w drugiej grze kontrolnej z żywieckiem Mitechem.