flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Klasyfikacja FIFA - Polska bez zmian

Dodany przez Futko, 23 Gru2016 10:37, czytany 413 razy, komentarze 4

img

Międzynarodowa Federacja Futbolu opublikowała ostatni w tym roku ranking piłki nożnej kobiet. Polska w klasyfikacji światowej pozostaje na 31 miejscu.


Bez zmian - tak najogólniej można podsumować najnowsze notowanie FIFA. Liderem w dalszym ciągu jest USA, które wyprzedza Niemcy, Francję i Kanadę. Do pierwszej dziesiątki nie weszło żadne nowe państwo. Mały skok do przodu - o jedną pozycję - wykonały Australia, Japonia i Brazylia.

Największy awans w klasyfikacji stał się jednak udziałem Kenii, która przesunęła się do góry aż o 10 miejsc.

Polska w tabeli światowej ma przed sobą Tajlandię (awans o 2 pozycje) a za sobą Wietnam, który również zanotował progres o 2 miejsca.

Największy spadek z kolei zanotowały Islandia oraz Irlandia Płn. - oba kraje przesunęły się w dół aż o 4 rzędy.

Nowe państwa jakie pojawiły się w rankingu to Rwanda i Andorra. Z klasyfikacji wypadły natomiast Ekwador, Iran, Indonezja, Laos, Palestyna, Kirgistan, Gabon, Liban i Swaziland (Suazi). Powodem absencji jest przedłużający się brak aktywności w piłkarstwie kobiecym tych krajów.

Pełną listę krajów wraz z punktami można obejrzeć klikając na stronie głównej portalu w baner "Ranking FIFA kobiet".

Kolejne notowanie ukaże się wiosną 2017 roku.

Tagi: Polska, Ranking FIFA kobiet

.

komentarze (4):

Napisał: do ball , 23 Gru2016 19:23

lepszy bylby cel pierwsza dwudziestka ale to jeszcze nie teraz. sadze ze 25 miejsce jest mimo wszystko w naszym zasiegu. oby trener kadry widzial klasyfikacje i ustawil celowniki druzyny. wiosna przyniesie losowanie eliminacji mistrzostwa swiata 2019 wtedy zobaczymy z kim zagramy.


Napisał: ball , 23 Gru2016 17:25

cel na najblizszy rok - zejsc ponizej 30 miejsca! uwazam ze jest realny a wy?


Napisał: racibor , 23 Gru2016 13:16

jako dlugoletni kibic pilki kobiecej mam glebokie przekonanie ze znajdziemy sie w pierwszej dwudziestce ale pierwszym krokiem do poprawy musi byc reforma naszego systemu pilkarskiego. tak dlugo jak jedna druzyna dominuje w rozgrywkach nie bedzie postepu. zdrowa rywalizacja miedzy 3-4 silnymi klubami podniesie poziom zawodniczek i poziom gry reprezentacji. wszystkim wesolych swiat!


Napisał: Curt , 23 Gru2016 11:46

swaziland to nic innego jak suazi - lepiej rozpoznawalne w polsce pod ta nazwa. smile


.
Dodaj nowy komentarz: