flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Klaudia Olejniczak powołana do kadry!

Dodany przez Futko, 22 Wrzesień 12:36, czytany 65 razy, komentarze 0

img

Klaudia Olejniczak zadebiutuje w kadrze seniorek. Foto: Medyk Konin

Dobre występy w lidze sprawiły, że do kadry narodowej Polski kobiet powołanie otrzymała piłkarka Medyka Konin - Klaudia Olejniczak.

Selekcjoner chce zawodniczce dać szansę pokazania się w towarzyskim spotkaniu z Estonią do jakiego dojdzie 4 października w Tartu.

Początki to gra z chłopakami

Klaudię poprosiliśmy o to aby opowiedziała nam trochę o sobie.

- W piłkę grałam odkąd pamietam. Wychodziłam z bratem i jego kolegami na boisko do tak zwanego „parku”. Pochodzę z małej wioski Osowo koło Gostynia. Do pierwszego klubu, którym była Szewa Gostyń zaprowadził mnie tata. Miałam wtedy 10 lat i grałam głównie z chłopakami. Wkrótce trafiłam do kadry Wielkopolski, gdzie zostałam zauważona przez trenerów Medyka i w wieku 13 lat wyjechałam z domu by zamieszkać w bursie szkolnej w Koninie. W Medyku grałam na różnych pozycjach, ale najlepiej czuję się na prawej obronie lub prawej pomocy. Staram się być przede wszystkim zawsze zaangażowana w to co robię. Mój wzór to angielska defensorka Olympique Lyon Lucy Bronze - kończy swoje krótkie dossier Klaudia.

Jeśli obiecująca futbolistka z konińskiego klubu dobrze zaprezentuje się w debiucie, nie wykluczone, że otrzyma również powołanie na kolejne jesienne gry kontrolne biało-czerwonych.

Na zdjęciu: Klaudia Olejniczak - pilkarka Medyka Konin. Foto: Medyk Konin

Klaudia Olejniczak

Data urodzenia: 20.01.1997

Wzrost: 164 cm

Pierwszy klub: Szewa Gostyń

Obecny klub: Medyk Konin

Pozycja: prawa obrona, prawa pomoc

Tagi: Klaudia Olejniczak, Medyk Konin, Reprezenetacja Polski

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: