Polska

Warszawa

KS AZS Wrocław grał w Poczdamie

Dodany przez Futko, 17 Lut2015 20:04, czytany 447 razy, komentarze 0

Piłkarki AZS Wrocław rozegrały pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Podopieczne Damiana Rynio zostały minimalnie pokonane przez ekipę Turbine II Poczdam 0-1, ale zaprezentowały się całkiem dobrze na tle niemieckiego rywala.

Dla przeciwniczek z Poczdamu spotkane było ostatnim sparingiem przed rundą rewanżową, ponieważ już za tydzień, 22 lutego rozpoczną walkę o ligowe punkty.

Dla AZS z kolei było to dopiero pierwsze starcie po przerwie zimowej, ale na boisku nie było widać żadnej różnicy pomiędzy obiema jedenastkami. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem równej gry, a najbardziej w oczy rzucała się postawa Joanny Wróblewskiej. Akademiczka była najjaśniejszą postacią w teamie z Wrocławia i była także najbliżej zdobycia bramki, kiedy po strzale z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka. Wrocławianki utrzymywały się częściej przy piłce i próbowały zagrozić gospodyniom w polu karnym. Zawodniczki Turbine w pierwszych trzech kwadransach tylko raz poważnie zagroziły bramce Anny Bocian, kiedy obrończyniom urwała się Gina Schneider, ale jej uderzenie minimalnie minęło słupek. Trzeba pochwalić polskie piłkarki za bardzo dobrą grę w obronie. Patrycja Michalczyk mogła zaimponować skutecznością w destrukcji, ponieważ w kilku sytuacjach była ostatnią obrończynią i pewnie przerywała ataki gospodyń.

W drugiej połowie w zespole AZS-u nastąpiły trzy zmiany, natomiast w ekipie Turbine tylko jedna. Było to jednak dobre posunięcie, ponieważ wprowadzona po przerwie Inge Schuldt już po dwóch minutach dała prowadzenie miejscowym. Piłkarka z Poczdamu wykorzystała błąd naszych zawodniczek na prawej stronie i płaskim strzałem pokonała Aleksandrę Brzezinę, która po przerwie zameldowała się we wrocławskiej bramce. W drugiej części gry większą inicjatywę posiadały miejscowe i już po kilku minutach mogło być dla nich 2-0. Wrocławska drużyna nie dawała jednak za wygraną i starała się doprowadzić do wyrównania, co z kolei owocowało kontratakami gospodyń, jednak kilkoma dobrymi interwencjami popisała się Brzezina. W drugiej części akademiczki miały dwie dogodne okazje do zdobycia gola. Najpierw Wróblewska była bliska strzelenia bramki z rzutu rożnego, natomiast w samej końcówce świetną piłkę od Joanny Olszewskiej otrzymała Martyna Lewandowska, ale lepsza okazała się bramkarka Turbine.

Ostatecznie AZS przegrał w Poczdamie 0-1, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie i biorąc pod uwagę fakt, iż był to pierwszy test-mecz, można mieć nadzieję na coraz lepsze występy wrocławianek w kolejnych meczach kontrolnych.