flag

CONCACAF

USA - Nowy Jork

Lepsze czasy dla karaibskich piłkarek?

Dodany przez Futko, 26 Maj2012 14:40, czytany 680 razy, komentarze 0

img

Gordon Derrick - nowy szef CFU. Foto: Concacaf.com

Gordon Derrick, 43 - letni działacz futbolu z Antigua i Barbudy, został wybrany nowym prezydentem Carribean Football Union (CFU) czyli Federacji Futbolu Karaibów.

Derrick, który od 2004 roku pełnił funkcję sekretarza generalnego związku piłkarskiego na wyspach Antigua i Barbuda, zamienił zdymisjowanego Jacka Warnera, który odszedł po sześciu kadencjach podjerzany o korupcję.

Na nadzwyczajnym kongresie w stolicy Węgier Budapeszcie, Derrick w walce o fotel prezydenta federacji CFU, skupiającej kraje karaibskie pokonał m.in. przedstawicieli Kuby, Barbadosu i Trynidadu.

Nowy szef, który urzędowanie rozpocznie w lipcu 2012, w swoim pierwszym wystąpieniu położył nacisk na potrzebę rozbudowy infrastruktury sportowej, głównie boisk, których brak jest zmorą większości lokalnych związków piłkarskich. Poświęcił również dużo słów piłce kobiecej, która - jak podkreślił - ma wielki potencjał i w ostatnich latach wykazuje niezwykłą żywotność w rejonie Karaibów.

Dla przypomnienia - kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej pań odbędą się latem 2015 roku w Kanadzie, a ich współorganizatorem wraz z FIFA została Federacja Ameryki Północnej, Centralnej i Karaibów (CONCACAF/CAFU).

Tagi: CONCACAF, Gordon Derrick

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: