flag

UEFA

Szwajcaria - Nyon

Liga Mistrzyń: Hit w ćwierćfinale

Dodany przez Futko, 21 Lis2013 18:17, czytany 1762 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

W siedzibie UEFA w Nyon rozlosowano pary ćwierćfinałowe oraz półfinały Ligi Mistrzyń 2013/14. Hitem będzie konfrontacja dwóch słynnych klubów.

VfL Wolfsburg - FC Barcelona kobiet to zdecydowanie najbardziej medialny pojedynek w 1/8 finału tegorocznej Champions League pań. Odwrotnie niż w piłce męskiej zdecydowanym faworytem będą mistrzynie Niemiec, które jednocześnie bronią zdobytego w czerwcu trofeum. Najmniej cieszą się chyba Aglicy, bowiem w ćwierćfinale los skojarzył obu ich reprezentantów, mianowicie Birmingahm City i Arsenal Ladies Londyn. Drugi przedstawiciel piłki kobiecej z Niemiec - Turbine Poczdam zmierzy się z czempionem włoskiej Serie A ASD Torres, którego gwiazdą pozostaje wiecznie młoda 38-letnia Patrizia Panico. Najłatwiej z kolei będą miały prawdopodobnie piłkarki szwedzkiego Tyresoe FF. Zespół Brazylijki Marty i supersnajperki z USA Christen Press zagra ze znanym polskim kibicom klubem austriackim SV Neulengbach.

Losowanie półfinałów nie było natomiast korzystne dla drużyn niemieckich. Gdyby obie one przeszły do 1/2 fazy LM zmierzą się ze sobą w bratobójczym pojedynku o finał.

Włodarze UEFA podali też nazwę stadionu na którym rozegrany zostanie mecz finałowy obecnej edycji Ligi Mistrzyń. Otóż finalistów Champions League kobiet 22 maja 2014 w portugalskiej Lizbonie gościć będzie leciwy Estadio do Restelo.

Obiekt ten powstał dość dawno temu, bo w 1956 roku, jest stadionem wielofunkcyjnym, z lekkoatletyczną bieżnią. Na jego trybunach może zasiąść 30 tys. widzów. Jakim zainteresowaniem będzie się cieszyło najważniejsze spotkanie o klubowy puchar kobiet trudno na razie powiedzieć. Portugalczycy swojego przedstawiciela w rozgrywkach już nie mają a piłka żeńska cieszy się w tym kraju raczej średnim zainteresowaniem.Estadio do Restelo w Lizbonie. Foto: WikipediaZestawienie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzyń 2013/14:

Mecze 22/23 oraz 29/30 marca 2014:

Tyresö FF (Szwecja) - SV Neulengbach (Austria)
VfL Wolfsburg (Niemcy, obrońca pucharu LM) - FC Barcelona kobiet (Hiszpania)
ASD Torres FC (Włochy) - 1. FFC Turbine Poczdam (Niemcy)
Birmingham City LFC (Anglia) - Arsenal Ladies FC (Anglia)


Półfinały:
Mecze 19/20 - 26/27 kwietnia 2014

Birmingham/Arsenal - Tyresö/Neulengbach
Torres/Poczdam - Wolfsburg/FC Barcelona


Finał (Estádio do Restelo, Lizbona/Portugalia):

Czwartek, 22 Maj 2014

Zwycięzca półfinału 1 - Zwycięzca półfinału 2

Tagi: Liga Mistrzyń UEFA 2013/14

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: