Polska

Warszawa

Liga Mistrzyń: Unia wykonała plan

Dodany przez Futko, 13 Sie2013 19:07, czytany 336 razy, komentarze 0

Unia Racibórz awansowała do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. W ostatnim meczu słoweńskiego turnieju kwalifikacyjnego mistrzynie Polski bezbramkowo zremisowały z białoruską Bobrujczanką co dało im pierwsze miejsce w tabeli.

Wtorkowy pojedynek mimo przewagi podopiecznych Remigiusza Trawińskiego kosztował wszystkich sporo nerwów. Powodem była słaba tego dnia skuteczność piłkarek z Polski. Nie wykorzystały one nawet rzutu karnego! Niezawodna zwykle Natalia Chudzik po faulu na Patrycji Wiśniewskiej w 22 minucie trafiła z jedenastki w poprzeczkę! Wcześniej najstarszą chyba w rozgrywkach Champions League bramkarkę, 42-letnią (!) Swietłanę Nowikową nie potrafiły pokonać Anna Zelazko i Chinasa. Po przerwie dominacja "Unitek" była nadal widoczna, ale za każdym razem broniła białoruska golkiperka lub strzały były niecelne. A szczęścia próbowały kolejno Natasza Górnicka, Anna Zelazko, Patrycja Wiśniewska, Donata Leśnik, Chinasa i Dżesika Jaszek.

Białorusinki w pierwszej połowie nie odważyły się zaatakować polskiej bramki. Po przerwie w 47 minucie strzelała Malinowskaja, ale Daria Antończyk była na posterunku. Reprezentantka Polski obroniła też inny strzał Malinowskiej w 72 minucie gry.

Ostatecznie mecz na stadionie w miejscowości Lendava zakończył się wynikiem 0-0. Rezultat ten dawał mistrzyniom Polski pierwsze miejsce w tabeli grupy 5 (7 pkt.) i awans do fazy pucharowej LM 2013/14. Cel jaki postawił przed swoimi piłkarkami raciborski szkoleniowiec został zatem osiągnięty. Teraz raciborzanki będą czekać na rywala w kolejnej rundzie. Losowanie 1/16 finałów Champions League kobiet odbędzie się 5 września. Dla formalności dodajmy, że gospodynie turnieju piłkarki ZNK Pomurje w ostatniej grze rozjechały mistrza Albanii Adę Velipoje 13-0 i w grupie zajęły - z 6 punktami - drugą pozycję. Trzecia była Bobrujczanka (4 pkt.), czwarta natomiast albańska Ada (0 pkt.).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------