flag

Gwatemala

Gwatemala

Menu

Nasi partnerzy

Mały kraj - duża liga

Dodany przez Futko, 27 Kwi2012 14:12, czytany 1682 razy, komentarze 0

img

Mecz ligi w Gwatemali. Foto: FEDEFUT

Gwatemala, niewielki kraj środkowoamerykański, może pochwalić się znaczącą aktywnością na niwie kobiecego piłkarstwa. W zakończonych niedawno rozgrywkach I ligi udział wzięło tam 17 klubów.

Aktywna federacja

Prężnie działająca federacja futbolu organizuje corocznie mistrzostwa pod nazwą Liga Nacional de Futbol Femenina de Guatemala (LNFFG).

Jak w wielu krajach latynoskich, rywalizacja rozłożona jest w nich na dwa etapy - na turniej otwarcia (Apertura) i turniej zamknięcia (Clausura),

W sumie w zawodach udział bierze 17 klubów podzielonych według klucza geograficznego na 3 grupy.

Tegoroczny turniej zamknięcia (Clausura) przyniósł sukces drużynie o nazwie Unifut Rosal, której rekord zasługuje na wzmiankę. Otóż mistrzynie wygrały wszystkie 10 spotkań strzelając 57 bramek i tracąc zaledwie 3 gole.

Drugie miejsce przypadło ex-aequo ekipom Club Deportivo Xela i Club Deportivo Reu. Obie finiszowały z 25 oczkami na koncie.

Czerwona latarnia

Na szarym końcu uplasował się zespół z Petapa, który wszystkie 10 gier zakończył porażkami. Napastniczki outsidera zdobyły w sezonie ledwie 3 bramki za to golkiperka Petapy po piłkę sięgała aż 40 razy. Mimo tego - jak widać na załączonej fotce - humory dziewczynom dopisywały.

Drużyna Petapa - czerowna latarnia w tabeli. Foto: FEDEFUT

Tagi: Gwatemala, CONCACAF

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: