Szwajcaria

Berno

Matchworld Womens Cup dla Brazylii

Dodany przez Futko, 17 Lip2012 23:06, czytany 563 razy, komentarze 0

Reprezentacja Brazylii pod wodzą słynnej Marty zwyciężyła w pucharze Matchworld Womens Cup w Szwajcarii. We wtorek, 17 lipca "Canarinhas" po zaciętym i pełnym emocji meczu pokonały 2-1 Kanadę kończąc turniej bez porażki.

Przygotowujące się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie ekipy narodowe Brazylii, Kanady, Nowej Zelandii i Kolumbii rywalizowały pomiędzy treningami o zwycięstwo w mini turnieju zorganizowanym przez szwajcarską firmę sportową Matchworld Group, która zasponosorowała okazały puchar i czuwała nad organizacją zawodów pod Alpami. Każda z reprezentacji zagrała po dwa mecze, a Brazylia jako jedyna zakończyła rywalizację bez przegranej.

W pierwszym spotkaniu Brazylijki wygrały 2-1 z Kolumbią, by następnie ten sam wynik powtórzyć w grze z Kanadą. Drugie miejsce przypadło tym ostatnim - uprzednio Kanadyjki ograły Nowę Zelandię 2-0. Reprezentantki dalekiej Oceanii dzięki zwycięstwu nad Kolumbią 2-1 zajęły w turnieju trzecią pozycję. Ciekawostką tego meczu było to, iż oba gole dla Nowej Zelandii padły w doliczonym czasie pierwszej połowy - w odstępie dwóch minut!. Najpierw w dodatkowej pierwszej minucie do siatki strzeliła pomocniczka Amber Hearn a chwilę później na 2-0 poprawiła kapitan "Kiwi" - Rebecca Smith. Kolumbijki odpowiedziały bramką Liany Salazar w 86 minucie.

Dla formalności dodajmy, że nagrody indywidualne zdobyły: Andreia Suntaque z Brazylii jako najlepsza bramkarka i Diana Matheson z Kanady jako najlepsza zawodniczka w polu.

W środę wszystkie reprezentacje odlecą do Anglii, gdzie na miejscu będą się sposobić do startu w kobiecym turnieju piłkarskim na olimpiadzie. Pierwsze gry w ramach igrzysk Londyn 2012 odbędą się 25 lipca.

Fragmenty meczu Brazylia - Kanada 2-1 na video poniżej:

Fragmenty meczu Nowa Zelandia - Kolumbia 2-1 na video tutaj: