flag

UEFA

Szwajcaria - Nyon

ME U-17: Potencjalni rywale Polek

Dodany przez Futko, 11 Sie2013 20:22, czytany 1094 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

W niedzielę, 11 sierpnia dobiegła końca I runda eliminacji do mistrzostw Europy kobiet 2013/14 U-17. O awans w tej fazie walczyło 40 kontynentalnych reprezentacji.

Promocję do drugiej rundy kwalifikacyjnej ME uzyskali zdobywcy pierwszych i drugich miejsc w 10 grupach oraz drużyna z najlepszym bilansem z miejsca trzeciego. Najlepszym "trzecim" po weryfikacji wyników przez UEFA okazała się Irlandia Północna w grupie 1.

Wśród drużyn, które awansowały do kolejnego etapu UEFA Women's Under 17 Championship są także piłkarki Polski, broniące tytułu mistrza Europy wywalczonego w edycji 2012/13. Biało-czerwone finiszowały w grupie 8 na drugim miejscu za Austrią (przegrana w ostatnim pojedynku 0-1). Turniej I rundy eME 2014 był rozgrywany w Polsce na boiskach w Brzegu i Kędzierzynie-Koźlu.

Do 21 drużyn, jakie przebrnęły pierwszy szczebel dołączą trzy zespoły narodowe, które były po rozstawieniu przez UEFA zwolnione z gry w I fazie eliminacji. Są to Francja, Hiszpania i Niemcy.

Oto zwycięzcy poszczególnych grup eME 2013/14 w I rundzie:

Grupa 1: Czechy, Szkocja, Irlandia Północna (najlepsza "trzecia")

Grupa 2: Norwegia, Rumunia

Grupa 3: Finlandia, Holandia

Grupa 4: Rosja, Irlandia

Grupa 5: Węgry, Islandia

Grupa 6: Szwecja, Portugalia

Grupa 7: Belgia, Białoruś

Grupa 8: Austria, POLSKA

Grupa 9: Włochy, Szwajcaria

Grupa 10: Dania, Grecja

W II rundzie eliminacji powstanie 6 grup po 4 drużyny. Awans uzyskają zwycięzcy poszczególnych grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca przy czym pod uwagę w tym wypadku wzięte zostaną wyniki meczów przeciwko pierwszej i trzeciej ekipie w danej grupie. 24 reprezentacje będą rywalizować w sześciu miniturniejach zaplanowanych na okres od 20 września a 20 października. Przed losowaniem, w czwartek, 15 sierpnia, UEFA dokona podziału drużyn na koszyki.

Do ścisłego finału ME 2013/14 jaki rozegrany będzie na przełomie listopada i grudnia w Anglii dotrze 7 reprezentacji. Gospodarze ME są zwolnieni z uczestnictwa w kwalifikacjach. Będzie to pierwszy w historii tej grupy wiekowej turniej z udziałem 8 drużyn. Trzy pierwsze ekipy w brytyjskim finale zakwalifikują się z kolei do finałów mistrzostw świata do lat 17 (wiosna 2014). Ich organizatorem jest kraj Ameryki Centralnej - Kostaryka.

Czekamy więc na czwartkowe losowanie (godz. 14.00 w Nyon), które przyniesie rywalki także polskim "Złotkom".

Tagi: Reprezentacja Polski U-17, Mistrzostwa Europy U-17 2013/14

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: