flag

UEFA

Szwajcaria - Nyon

ME U-19: Elite Round kompletna

Dodany przez Futko, 27 Wrz2013 19:24, czytany 1447 razy, komentarze 2

img

Foto: Expansia Media 

Znamy już wszystkie drużyny do lat 19, które zakwalifikowały się do II rundy eliminacji mistrzostw Europy 2014 w Norwegii.

Przypomnijmy, iż w tzw. "Elite Round" znalazła się reprezentacja juniorska Polski, która pod wodzą Marcina Kasprowicza wygrała miniturniej w Słowenii.

W sumie do drugiej fazy kwalifikacji trafiło 11 zwycięzców grup oraz 10 najlepszych z drugiej pozycji. Sensacją jest absencja w kolejnej rundzie drużyny Włoch, która finiszowała za Polkami jednak według obliczeń UEFA nie spełniła kryteriów awansu jako druga najlepsza!

W eliminacjach wstępnych nie uczestniczyły reprezentacje narodowe Niemiec, Anglii oraz Hiszpanii. Pojawią się one dopiero w rundzie elitarniej.

Faza Elite Round odbędzie się w kwietniu 2014 roku w formie miniturniejów. 20 listopada 2013 w Nyon UEFA rozlosuje grupy. Wtedy biało-czerwone dowiedzą się, kto zostanie ich rywalem i w jakim miejscu rozegrany będzie ich turniej. Szczegółowy regulamin federacja europejskiej piłki poda w późniejszym czasie.

W wyniku listopadowego podziału powstanie 6 grup po 4 drużyny. Awans do fazy medalowej otrzyma automatycznie 6 zwycięzców oraz jeden najlepszy zespół z pozycji drugiej. Pod uwagę brane będą wyniki przeciwko 1 i 3 drużynie w danej grupie. Norwegia jako gospodarz nie uczestniczy w eliminacjach.


Fragmenty meczu U-19 Szwecja - Portugalia 3-0 na filmie:Uczestnicy Elite Round 2014:

Zwycięzcy grup:

Austria, Dania, Szwecja, Finlandia, Rosja, Holandia, POLSKA, Szkocja, Francja, Belgia, Szwajcaria.

Najlepsi z drugich miejsc:

Chorwacja, Irlandia, Portugalia, Czechy, Białoruś, Serbia, Rumunia, Islandia, Turcja, Ukraina.

Wolny los do Elite Round:

Niemcy, Anglia, Hiszpania

Gospodarz turnieju ME 2014 (bez gier eliminacyjnych):

Norwegia
Terminy:
Elite Round: 5-10 kwietnia 2014
Finały ME w Norwegii: 15-27 lipiec 2014

Tagi: Mistrzostwa Europy U-19 2013/14

.

komentarze (2):

Napisał: sceptyk , 27 Wrz2013 20:12

uefa porozstawia tak zeby nie trafily na siebie niemcy, francja, anglia, hiszpania, szwecja i dania. to pewne na 100 procent. ograc te druzyny jest bardzo ciezko ale moze bedziemy mieli troche szczescia i sie uda. tylko ciekawe czy ewa pajor zostanie w druzynie czy moze pojdzie do seniorek?


Napisał: fan , 27 Wrz2013 20:01

tym wieksze brawa dla naszych pilkarek za wygranie grupy. brawo dziewczyny i powodzenia w walce o finaly do norwegii. jak pokazuje zycie nie oplaca sie kunktatorstwo gdyz mozna wypasc z gry czego doswiadczyly wloszki.


.
Dodaj nowy komentarz: