flag

FIFA

Szwajcaria - Zurich

Mistrzostwa świata U-20 w Japonii

Dodany przez Futko, 14 Lut2012 17:55, czytany 1566 razy, komentarze 2

img

Foto: Expansia Media

Międzynarodowa Federacja Futbolu FIFA zdecydowała się przenieść finały mistrzostw świata kobiet do lat 20 do Japonii. Wyznaczony na gospodarza Uzbekistan nie poradził sobie ze stroną logistyczną turnieju i zrezygnował.

NAGRODA

Decyzję włodarze FIFA podjęli po zdobyciu przez Japonki tytułu mistrza świata w piłce nożnej latem 2011 w Niemczech.

- Futbol kobiecy cieszy się obecnie w Japonii dużym zainteresowaniem i powinniśmy to docenić - powiedzieli szefowie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. - Uzbekistan z pewnością otrzyma szansę w przyszlości, kiedy powstanie tam odpowiednia infrastruktura konieczna do przeprowadzenia międzynarodowych imprez piłkarskich - tlumaczono na konferencji prasowej zmianę gospodarza.

Na razie jeszcze nie wiadomo w jakich miastach i na jakich stadionach turniej FIFA Women's World Cup Japan 2012 zostanie rozegrany. - Jesteśmy w trakcie rozmów z japońską federacją piłkarską, ale znając solidność działaczy możemy być spokojni, iż kwestie logistyczne zostaną szybko i sprawnie załatwione - czytamy w raporcie FIFA.

Mistrzostwa odbędą się między 19 sierpnia a 8 września. W Azji o miano najlepszej reprezentacji w kategorii do lat 20 walczyć będzie 16 drużyn narodowych z 5 kontynentów.

FIFA World Cup U-20 rozgrywany jest co dwa lata.Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja U-20 Niemiec. W 2010 roku Niemki pokonały w finale Nigerię 2-0.

Tagi: FIFA, World Cup U20

.

komentarze (2):

Napisał: homes , 21 Maj2014 04:02

wow, what a quality it is! because mostly youtube movies have no fastidious feature, but this mistrzostwa swiata u-20 w japonii | futbolkobiet.pl is in fact a nice quality video. homes httpconfused/weixiaba.com/plus/view.php?aid=721020


Napisał: homes , 19 Maj2014 20:22

every weekend i used to pay a visit this web pagemistrzostwa swiata u-20 w japonii | futbolkobiet.pl, because i wish for enjoyment, for the reason that this this site conations truly nice funny information too. homes httpconfused/qpllq.com/plus/view.php?aid=1402571


.
Dodaj nowy komentarz: