USA

Waszyngton

Mistrzynie olimpijskie w formie

Dodany przez Futko, 1 Lip2012 16:22, czytany 1233 razy, komentarze 2

Aktualne mistrzynie olimpijskie piłkarki Stanów Zjednoczonych rozegrały jeden z ostatnich sparingów przed igrzyskami w Londynie, pokonując sąsiada zza miedzy Kanadę 2-1.

Mecz na stadionie Rio Tinto w stanie Utah zgromadził ponad 16 tysiący widzów, którzy w upalne popołudnie oglądali dobrej jakości widowisko, nacechowane przede wszystkim ostrymi wejściami Kanadyjek, które grę potraktowały bardzo prestiżowo chcąc przerwać pasmo 25 zwycięstw Amerykanek w pojedynkach między obiema reprezentacjami.

Jednak już w 14 minucie USA prowadziło 1-0 i to dzięki piłkarce przeciwnika - Carmelinie Moscato, która pokonała własną bramkarkę. Gospodynie meczu taki wynik doprowadziły do przerwy, a stało się tak między innymi za sprawą Hope Solo, która w pierwszej połowie bezbłędnie broniła amerykańskiej bramki i nie pozwoliła sobie wbić gola. Jej interwencja w doliczonym czasie pierwszej odsłony meczu z pewnością przejdzie do historii futbolu.

W drugiej połowie Kanadyjki zagrały bardziej agresywnie a ich liczne ataki zakończyły się bramką Melissy Tancredi po zagraniu kapitana drużyny Christine Sinclair. Reprezentantki USA nie myślały oczywiście o remisie i na 5 minut przed końcem zdobyły zwycięskiego gola autorstwa Amy Rodriguez. Było to 26 z kolei zwycięstwo Stanów Zjednoczonych w konfrontacji z Kanadyjkami, które od 2001 roku bezskutecznie próbują wygrać z sąsiadami z południa kontynentu.

Obie drużyny narodowe zagrają w lipcowo-sierpniowym turnieju piłkarskim na igrzyskach olimpijskich w Londynie. USA broni tam złotego medalu wywalczonego na olimpiadzie w Pekinie w 2008 roku. Podopieczne szwedzkiej trenerki Pia Sundhage już na inaugurację zmierzą się z innym kandydatem do złota - Francją. Mecz odbędzie się 25 lipca w angielskim Coventry.

Fragmenty meczu USA - Kanada 2-1 poniżej.

Statystyka meczu:

30.06.2012 Sandy/Utah (USA) - mecz towarzyski (Rio Tinto Stadium - 16 805 widzów)

USA - Kanada 2-1 (1-0)

Bramki: Moscato (14, samobójcza), Rodriguez (85) - Tancredi (57)

USA: 1-Hope Solo; 6-Amy LePeilbet (2-Heather Mitts, 46), 3-Christie Rampone (capt.) (4-Becky Sauerbrunn, 46), 16-Rachel Buehler, 5-Kelley O’Hara (11-Sydney Leroux, 76); 15-Megan Rapinoe, 7-Shannon Boxx (10-Carli Lloyd, 46), 12-Lauren Cheney, 17-Tobin Heath (9-Heather O’Reilly, 46); 13-Alex Morgan (8-Amy Rodriguez, 51), 14-Abby Wambach.
Trenerka: Pia Sundhage

KANADA: 18-Erin McLeod; 2-Emily Zurrer (9-Candace Chapman, 46), 4-Carmelina Moscato, 7-Rhian Wilkinson (5-Robyn Gayle, 71), 22-Lauren Sesselmann (19-Chelsea Stewart, 86); 6-Kaylyn Kyle, 8-Diana Matheson, 11-Desiree Scott (20-Marie-Eve Nault, 86), 13-Sophie Schmidt (16-Jonelle Filigno, 65), 17-Brittany Timko (14-Melissa Tancredi, 46); 12-Christine Sinclair
Subs not used: 3-Melanie Booth, 15-Kelly Parker, 21-Sabrina D’Angelo .
Trener: John Herdman