flag

UEFA

Szwajcaria - Nyon

Nowe wyzwanie dla polskiej U-17!

Dodany przez Futko, 3 Lip2013 16:00, czytany 1101 razy, komentarze 3

img

Foto: Expansia Media 

Mistrzynie Europy do lat 17 nie będą miały dużo czasu aby sycić się wywalczonym tytułem. Już na początku sierpnia reprezentację Polski czeka nowe wyzwanie - pierwsza tura eliminacyjna do czempionatu 2013/14.

Jak już informowaliśmy UEFA zmieniła formułę mistrzostw, powiększając grono finalistów do 8 drużyn. Ponadto od przyszłego wydania ścisły finał każdorazowo rozgrywany będzie w innym kraju. Edycję 2013/14, która ze względu na mistrzostwa świata U-17 w Kostaryce została przyspieszona, gościć będzie Anglia. Turniej 2015 chcą zorganizować Islandczycy a w 2016 zlot najlepszych młodzieżówek ma się odbyć na boiskach Białorusi.

Niestety Europejska Federacja Futbolu nie wpadła na pomysł aby złotym medalistkom 2013 dać szansę gry dopiero od drugiej tury kwalifikacyjnej, jak to uczyniła z drużynami Niemiec, Hiszpanii i Francji, zatem biało-czerwone o awans do kolejnej fazy muszą powalczyć na boisku. Podopieczne Zbigniewa Wiktowskiego znalazły się w grupie 8 a ich rywalkami zostały: Austria (niedawno graliśmy z nimi w poprzednim czempionacie), Kazachstan i Azerbejdżan. Turniej odbędzie się w sierpniu w Brzegu i Grodkowie na opolszczyźnie.

Według regulaminu w tej rundzie do kolejnej fazy eliminacji przejdą zwycięzcy 10 grup, wszystkie zespoły z drugich pozycji oraz jedna ekipa z trzeciego miejsca z najlepszym wynikiem w swojej grupie przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie. Wiele zatem wskazuje na to, iż mistrzynie Europy te fazę zaliczą bez problemów.

Druga runda grupowa eliminacji rozegrana będzie między 20 września a 20 października. Wtedy też do boju włączą się reprezentacje Niemiec, Francji i Hiszpanii. Zwycięzcy 6 grup oraz najlepszy z drugiej pozycji awansuje do finału w Anglii. Drużyna angielska jako gospodarz mistrzostw nie musi rozgrywać eliminacji.

Finał na Wyspach odbędzie się w dniach 26 listopada - 8 grudnia. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie udział w finale światowego czempionatu, jaki od 15 marca do 5 kwietnia 2014 zostanie rozegrany w Ameryce Centralnej. Czy w Kostaryce pojawią się biało-czerwone barwy? Miejmy nadzieję, że tak się stanie, chociaż będzie to niezmiernie trudne zadanie.

Oto podział grup pierwszej tury eliminacji ME 2013/14 drużyn do lat 17:

Grupa 1 (2–7 sierpień): Czechy, Szkocja*, Irlandia Północna, Czarnogóra

Grupa 2 (28 lipiec – 3 sierpień): Norwegia, Rumunia, Chorwacja, Estonia*

Grupa 3 (2–7 sierpień): Holandia, Finlandia, Ukraina*, Słowacja

Grupa 4 (6–11 sierpień): Irlandia, Rosja*, Bośnia i Hercegowina, Turcja

Grupa 5 (30 lipiec - 4 sierpień): Islandia, Węgry, Łotwa, Mołdawia*

Grupa 6 (2–7 sierpień): Szwecja, Serbia, Portugalia, Izrael*

Grupa 7 (6–11 sierpień): Belgia, Słowenia*, Białoruś, Litwa

Grupa 8 (2–7 sierpień): Polska (Brzeg i Grodków/Opolskie)*, Austria, Kazachstan, Azerbejdżan

Grupa 9 (2–7 lipiec): Szwajcaria, Włochy, Bułgaria*, Macedonia

Grupa 10 (5–10 sierpień): Dania*, Walia, Wyspy Owcze, Grecja

* - kraje z gwiazdką są organizatorami mini turniejów

Awans do drugiej rundy bez gry: Niemcy, Hiszpania, Francja

Awans do finałów: Anglia (gospodarz)

Tagi: Mistrzostwa Europy U-17 2013/14, Polska, http://futbolkobiet.pl/tag/index/_65

.

komentarze (3):

Napisał: do luk , 3 Lip2013 22:14

trenerem u-17 jest zbigniew witkowski i to sie chyba nie zmieni. z jego dotychczasowej kadry ubeda wszystkie zawodniczki z rocznika 1996 czyli np. ewa pajor. nowa kadra bedzie uzupleniona pilkarkami z rocznika 1998. czasu jednak malo zeby zbudowac nowa druzyne na eliminacje.


Napisał: luk , 3 Lip2013 21:17

dzieki za info, ale kto ta reprezentacje poprowadzi i kto bedzie w niej gral? czy najmlodsze mistrzynie europy (rocznik 1997) zagraja w u17 czy juz beda trenowac z u19???


Napisał: edik , 3 Lip2013 18:08

brzeg i grodkow - dobry wybor. piekne stadiony, eleganckie szatnie, fajna publika, ktora bedzie za naszami dziewczynami. to dobra decyzja pzpn. awans mamy raczej pewny tylko potem zaczna sie niestety schody.


.
Dodaj nowy komentarz: