flag

Brazylia

Brasília

Menu

Nasi partnerzy

Nowy trener reprezentacji Brazylii

Dodany przez Futko, 28 Lis2012 13:54, czytany 2037 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media

Jorge Barcellos pożegnał się w ubiegły piątek z funkcją trenera reprezentacji Brazylii kobiet. Nowym szkoleniowcem został 53-letni Marcio Oliveira.

Nowopowołany prezydent brazylijskiej federacji piłkarskiej Jose Maria Marin rozwiązał w piątek, 23 listopada sztaby trenerskie reprezentacji męskiej i kobiecej swojego kraju. Pracę najpierw stracił szef kadry panów Mano Menezes, a po nim z funkcją opiekuna drużyny pań pożegnał się Jorge Barcellos.

Barcellos, który prowadził reprezentację żeńską dwukrotnie - wygrał z nią m.in. złote medale na Igrzyskach Panamerykańskich w 2007 roku - utratą posady zapłacił za słabe wyniki Brazylijek w trakcie Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Jego podopieczne przegrały tam z Japonią i odpadły z walki o medale. O swojej dymisji były już trener dowiedział się przez telefon.

Jednocześnie ogłoszono, iż następcą Barcellosa został 53-letni Marcio Oliveira, trener drużyny kobiecej Sao Jose Esporte Clube, która w ubiegłym roku wygrała puchar południowoamerykańskiej ligi mistrzów Copa Libertadores. W niedawnej edycji rozgrywek zajęła jednak dopiero 3 miejsce. Na razie Oliveira (na zdjęciu) będzie łączył obowiązki selekcjonera ze stanowiskiem trenerskim w klubie, w którym pracuje od 2003 roku.

Foto: San Jose EC

UPADEK

W ostatnich dwóch latach płlkarki Brazylii wyraźnie spuściły z tonu. Kiepsko wypadły w finałach mistrzostw świata 2011 w Niemczech, nie popisały się również na londyńskich igrzyskach. Zespół ze słynną Martą na czele raził nieskutecznością i chaotycznym sposobem gry, a poza boiskiem brakiem dobrej atmosfery. Przed nowym trenerem trudne zadanie przekonania plejady gwiazd, że futbol to mimo wszystko gra zespołowa i tylko wspólny wysiłek może zapewnić sukcesy.

O tym, kto przejmie pałeczkę trenerską drużyny męskiej dowiemy się prawdopodobnie w styczniu 2013. Brazylijczycy życzą sobie na stanowisku selekcjonera Hiszpana Pepe Guardiolę, ale raczej wątpliwe jest to, że były opiekun FC Barcelony zechce wejść na gorący brazylijski teren.

Tagi: Brazylia

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: