flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Olimpia Szczecin i Stilon w Ekstralidze

Dodany przez Futko, 21 Maj2014 12:51, czytany 1327 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Olimpia Szczecin oraz Stilon Gorzów Wielkopolski zapewniły sobie awans do Ekstraligi sezonu 2014/15 jako dwie najlepsze drużyny I ligi grupy północnej.

Po przerwie Szczecin znów będzie miał kobiecy zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej. Uprzednio Pomorze Zachodnie w Ekstralidze reprezentowały piłkarki Pogoni Women, która w sezonie 2012/13 została jednak z powodów finansowych rozwiązana. "Olimpijki" od dawna przewodzą w tabeli na północy i jak dotąd są jedyną drużyną jaka nie zaznała jeszcze smaku porażki. Podopieczne grającej trenerki Natalii Niewolnej zwyciężały już 11 razy i 4 razy remisowały, mają też po 15 rundzie najmniej straconych bramek - 7. 11 maja wygrały u siebie z jednym z kandydatów do promocji Sztormem Gdańsk 2-1 i już nikt nie odbierze im awansu.

Olimpia ma już zapewniony awans do Ekstraligi. Foto:MKS Olimpia Szczecin


TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski będzie drugim klubem jaki po letniej pauzie pojawi się na ekstraligowych murawach. Podopieczne Marzeny Salamon, która także występuje na boisku, mają na trzy kolejki przed końcem rozgrywek wystarczającą przewagę, by świętować powrót do elity polskich drużyn kobiecych. Stilon to jeden z najbardziej zasłużonych krajowych klubów w futbolu pań, w latach 90-tych trzykrotnie zdobywał mistrzostwo oraz puchar Polski. Ostatnio "biało-niebieskie" w Ekstralidze grały w sezonie 2010/11, kiedy to niestety zajęły w tabeli ostatnie miejsce i zostały zdegradowane do niższej klasy. Decydujący dla tegorocznego awansu był mecz w Gorzowie z Polonią Poznań, wygrany po ciężkim boju 2-1. Bohaterką dnia została zdobywczyni obu goli - Weronika Zasowska. Gorzowianki - o czym warto wspomnieć - to najbardziej bramkostrzelna drużyna na I-ligowym froncie - w 15 grach zanotowały 43 trafienia.

W tym miejscu należy przypomnieć, że w związku z reformą rozgrywek do Ekstraligi awansują po dwa zespoły z każdej grupy. W edycji 2014/15 o tytuł czempiona Polski ubiegać będzie się 12 jedenastek.Stilon Gorzów Wlkp. powraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. Foto: TKKF Stilon Gorzów Wlkp.

Dla kogo brąz?

Emocje jednak nie kończą się. W grupie północnej trwa rywalizacja o miejsce na podium i brązowe medale. Przede wszystkim aptetyt na nie mają gdański Sztorm i debiutujący w lidze łódzki UKS SMS. Lepszy układ meczów mają aktualnie trzecie "Sztormówki" (23 pkt.), natomiast UKS SMS (21 pkt.) czeka spore wyzwanie w grach z Medykiem II w Koninie i Stilonem w Gorzowie . W ostatniej kolejce UKS SMS oraz Sztorm zetrą się ze sobą w Łodzi. Może to będzie decydujący pojedynek o podium nr 3?

Udany sezon ma za sobą debiutant - UKS SMS Łódź.Foto: Expansia Media


Drugi z beniaminków - Pelikan Łowicz w tabeli jest na pozycji 7 i jeszcze nie może spać spokojnie. W najbliższy weekend ekipa z miasta koronek i słynnego mleka podejmie u siebie wicelidera - gorzowski Stilon. Gdyby łowickie piłkarki pokonały przyjezdne mogą przeskoczyć warszawską Pragę, która jedzie na mecz do Szczecina z Olimpią i stanie tam przed ciężką próbą. W Warszawie chyba spodziewano się lepszego sezonu i walki o miejsce medalowe, tymczasem prażanki od dość dawna okupują środek tabeli.

Zestaw meczów 16 kolejki I ligi grupy północej (24-25 maja)

Medyk II Konin - UKS SMS Łódź
Pelikan Łowicz - Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Poznań - Sztorm Gdańsk
Olimpia Szczecin - MUKS Praga Warszawa
Checz Gdynia - MUKS Tomaszów Maz. 0-3 walkower, Checz wycofana wiosną

Tagi: I liga, Olimpia Szczecin, Stilon Gorzów Wlkp., UKS SMS Łódź

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: