flag

Honduras

Tegucigalpa

Menu

Nasi partnerzy

Olimpia wygrywa turniej czterech

Dodany przez Futko, 30 Kwi2012 12:40, czytany 1531 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media

Piłkarki w Hondurasie czekają ciągle na ligę z prawdziwego zdarzenia, rozgrywając w międzyczasie towarzyskie turnieje.

Jednym z nich jest tzw. Liga Alfredo Hawit Bengas, w której mierzą się drużyny kobiece, a która stanowi substytut prawdziwej rywalizacji ligowej. Mimo że reprezentacje Hondurasu, ośmiomilionowego kraju w Ameryce Centralnej, dość regularnie startują w rozgrywkach kontynentu i to w różnych grupach wiekowych, to działaczom federacji dotąd nie udało się zorganizować regularnych mistrzostw.

W tzw. turnieju czterech, który jak wynika z informacji nie miał charakteru oficjalnego, udział wzięły drużyny Olimpii, Eagles, UNAH i Galaxi. Rozegrano go między 15 a 22 stycznia na boiskach hondurańskiego związku piłkarskiego, co zdaniem piłkarek i trenerów było pozytywnym zdarzeniem, bowiem po raz pierwszy kluby zagrały na dobrej murawie, która służy m.in. tamtejszej reprezentacji męskiej do treningów i zgrupowań.

Z przekazanego raportu dowiedzieliśmy się, że rywalizację wygrała Olimpia, pokonując w finale Eagles, natomiast trzecie miejsce zyskała jedenastka UNAH po zwycięskim meczu nad ostatnim Galaxi.

Na miesiąc maj działacze federacji FENAFUTH zapowiadają w Hondurasie start rozgrywek ligowych kobiet.

Obecnie w klasyfikacji FIFA reprezentacja pań zajmuje 101 miejsce, a wyprzedzają ją nawet takie państwa regionu jak Dominikana bądź Kuba, gdzie piłka nożna nie jest dyscypliną numer jeden wśród tamtejszych sportowców!

Tagi: Honduras

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: