flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Pół roku pauzy liderki Unii

Dodany przez Futko, 27 Lip2012 16:56, czytany 629 razy, komentarze 0

img

Anna Żelazko z Unii Racibórz. Foto: Expansia Media.

Anna Żelazko nie powróci na boisko do końca tego roku. Piłkarka Unii Racibórz ma zerwane więzadła krzyżowe przednie i musi poddać się zabiegowi rekonstrukcji.

Jak nam powiedział szef mistrzyń Polski Remigiusz Trawiński zabieg ma się odbyć w ciągu najbliższych dni. Jednak kontuzja kolana jest na tyle poważna, że liderka raciborskiej drużyny będzie zmuszona pauzować co najmniej do końca roku.

Na razie trener "Unitek" nie chciał nam powiedzieć kto zastąpi Żelazko na boisku. - Jest kilka opcji, a te musimy sprawdzić w kolejnych meczach kontrolnych - skomentował szkoleniowiec.

Jednym z wariantów jest gra na pozycji atakującej rozgrywającej Patrycji Wiśniewskiej, która w ostatnich meczch sparingowych pokazała bardzo dobrą dyspozycję strzelecką i wielką ochotę do walki. Dla przypomnienia popularna "Pati" to była królowa strzelców Ekstraligi w sezonie 2008/09. Ostatnio mniej występowała na boisku, wchodząc raczej na zmiany.

- Na pewno jest to mocna kandydatura i będziemy takie rozwiązanie ćwiczyć już w trakcie turnee po Niemczech - potwierdza Trawiński.

W klubie przy Zamkowej myślą również o testach nowych zawodniczek, a jedną z nich miałaby być kolejna reprezentantka Afryki, partnerka Chinasy w kadrze Gwinei Równikowej. Nazwiska na razie nie ujawniono, ale być może już na starcie sierpnia piłkarka pojawi się w Raciborzu na treningu.

Tagi: Anna Żelazko, Unia Racibórz, Patrycja Wiśniewska

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: