Polska

Warszawa

Polska druga w Pucharze Balatonu

Dodany przez Futko, 22 Sie2013 20:04, czytany 1365 razy, komentarze 0

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet zajęła drugie miejsce w rozegranym na Węgrzech turnieju o Puchar Balatonu. W finale biało-czerwone uległy w rzutach karnych Słowacji.

Spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem 1-1 a jako pierwsze gola strzeliły Słowaczki. W 27 minucie gry piłka po uderzeniu z 20 metrów Suskovej trafiła w samo okienko bramki Anny Szymańskiej, która nie miała szans na obronę tego strzału. Podopieczne trenera Wojciecha Basiuka dążyły do wyrównania, jednak ataki Polek skutecznie były rozbijane przez defensywę Słowaczek. Udanymi paradami tego dnia popisywała się również bramkarka rywalek - Lucia El Dahaibiova. Dopiero wejście na boisko napastniczki Medyka Konin - Ewy Pajor, która zamieniła Patrycję Wiśniewską sprawiło, że jedna z akcji - była to 51 minuta - zakończyła się golem. Złota medalistka ME U-17 otrzymała podanie od Patrycji Pożerskiej i w sytuacji sam na sam przelobowała golkiperkę. Był to drugi mecz młodej piłkarki w reprezentacji A i jej drugi gol!

Po 90 minutach spotkanie przyniosło remis i zgodnie z regulaminem drużyny stanęły do konkursu jedenastek. W karnych skuteczniejsze były Słowaczki, wygrywając 5-3. Tym samym trofeum Balaton Cup 2013 pojechało do południowych sąsiadów Polski. Dodajmy, że w barwach słowackiej reprezentacji wystąpiły futbolistki I-ligowego 1.FC Katowice - Patricie Fischerova i Hmirova.

Z kolei drużyna polska zagrała bez zawodniczek BV Cloppenburg - Agnieszki Winczo i Marty Stobby, obie wróciły do Niemiec po pierwszym meczu z Czeszkami.

Przed pojedynkiem finałowym o trzecią pozycję rywalizowały reprezentacje Czech oraz gospodarzy turnieju - Węgier. Mecz wygrały piłkarki czeskie 3-1.

Ostateczna klasyfikacja Balaton Kupa 2013 to: 1. Słowacja, 2. Polska 3. Czechy 4. Węgry

Najlepsza strzelczyni: Patrycja Pożerska (Polska/BW H. Neuendorf) - 3 gole

Najlepsza piłkarka turnieju: Lucia Suskova (Słowacja/ FC Neukirch)

Najlepsza bramkarka: Lucia El Dahaibiova (Słowacja/Slovan Bratysława)

Słowacja z Pucharem Balatonu 2013. Foto: mlsz.hu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------