Niemcy

Berlin

"Polski" Cloppenburg liderem 2.BL!

Dodany przez Futko, 1 Paź2012 14:16, czytany 780 razy, komentarze 0

Wygrana w 4. kolejce 2. Bundesligi sprawiła, iż "polski" BV Cloppenburg objął przodownictwo w tabeli grupy północnej.

W niedzielę piłkarki trenerki Tanji Schulte wykorzystały atut własnego boiska i pokonały po dobrym występie drugą drużynę FF USV Jeny 3-0. Tym razem w bramkach udziału nie miały występujące w barwach BV zawodniczki z Polski. Marta Stobba nie znalazła się w meczowej kadrze, natomiast Agnieszka Winczo, mimo iż przebywała na murawie 89 minut, nie trafiła do siatki ani razu. Obrończyni Dagmara Grad zagrała 77 minut, a jedynie bramkarka Dominika Wylężek zaliczyła pełne spotkanie. Ze strzelecką pomocą najpierw przyszła miejscowym pomocniczka Jeny - Sara Loeser, która w 42 minucie pokonała własną bramkarkę. Po przerwie Nathalie Bock strzeliła na 2-0 (47 min), a końcowy rezultat ustaliła Virgina Kirchberger w 80 minucie gry.

Po tym meczu BV Cloppenburg objął pozycję lidera 2. Bundesligi Nord - klub Polek ma na koncie 10 punktów.

Taka sytuacja nie byłaby możliwa jednak, gdyby nie wpadki paru rywali z czołówki tabeli. Sensacją numer jeden była porażka rezerw Turbine Poczdam z ostatnim FFC Oldesloe 1-2, który tym samym zdobył pierwsze punkty tegorocznych mistrzostw i to od razu trzy.

Sensacja numer dwa to przegrana mającego zakusy na ponowny awans FC Lokomotive Lipsk z SV Meppen, gdzie w składzie jest była zawodniczka AZS Wrocław i Unii Racibórz - Ewa Żyła. Meppen pokonał żółto-niebieskie 3-1 i po 4 rundach zajmuje wysoką, trzecią lokatę. Żyła przebywała na boisku 84 minuty.

Sensacją numer trzy była przegrana u siebie dotychczasowego lidera Magdeburger FFC. Uległ on 0-4 przyjezdnym z Herforder SV, które dzięki temu zwycięstwu awansowały na drugie miejsce.

Pierwszą wygraną zanotowała wreszcie drużyna rumuńskich bliźniaczek Zsuzsanny i Moniki Sinki - BW Hohen Nuenedorf. Niebiesko-białe wypunktowały u siebie Holsten Kiel 2-1 po dwóch golach Sandry Sommer (30 i 57). Monika Sinka zagrała 83 minuty, natomiast jej siostra z powodu urazu nie pojawiła się po raz kolejny w kadrze na mecz.

Znany polskim drużynom z gier sparingowych zespół FC Luebars-Hertha Berlin uległ Werderowi Brema 0-1, tracąc bramkę dość pechowo w 88 minucie meczu.

Czołówka tabeli 2. Bundesligi - grupy północnej to:

1. BV Cloppenburg - 4 gry/10 pkt 2. Herforder SV 3. SV Meppen 4. Magdeburger FFC - wszystkie 4 gry/9pkt 5. Lokomotive Lipsk - 4 gry/7pkt.

W kolejnym meczu liderujący zespół z Cloppenburga podejmie na własnym stadionie drużynę sióstr Sinka - Blau-Weiss HN. Będzie to 14 października o godzinie 11.00.