flag

Jamajka

Kingston

Menu

Nasi partnerzy

Reggaegirls budzą się z letargu

Dodany przez Futko, 26 Kwi2012 12:31, czytany 1313 razy, komentarze 0

img

O tym jak pobudzić do życia miejscową piłkę nożną kobiet radzili na Jamajce działacze, trenerzy oraz przedstawiciele mediów i biznesu. Z pomocą przyszła Międzynarodowa Federacja Futbolu FIFA i włoska trenerka Carolina Morace.

Nieaktywni

O jamajskim futbolu kobiet niewiele się ostatnio mówiło. Reprezentacja od dawna nie rozegrała meczu i tym samym wypadła z listy rankingowej FIFA. Brak aktywności piłkarskiej reggaegirls (potoczne określenie tamtejszej drużyny narodowej) zaniepokoił piłkarskie władze w Zurichu, które postanowiły Jamajczykom pomóc obudzić się z letargu.

W stolicy kraju Kingston zorganizowano czterodniowe seminarium poświęcone tematyce piłki kobiecej. Udział w nim wzięło ponad 70 uczestników reprezentujących 14 regionów kraju. Przedstawiciele klubów, drużyn, mediów i sponsorów dowiedzieli się co zrobić aby piłka nożna w żeńskim wydaniu zaczęła cieszyć się na Jamajce większym zainteresowaniem.

Gość specjalny

Gościem specjalnym seminarium była włoska trenerka Carolina Morace, pełniąca w strukturach FIFA rolę ambasadora d/s kobiecego futbolu. Morace, do niedawna selekcjonerka reprezentacji kobiet Kanady, podzieliła się spostrzeżeniami z turnieju mistrzostw świata 2011 w Niemczech a także przeprowadziła pokazowe treningi dla jamajskich szkoleniowców pracujących z kobietami.

W centrali FIFA przygotowano program, który związek piłki nożnej tego karaibskiego kraju będzie w najbliższych dwóch latach wprowadzał w życie.

- Pragniemy zapewnić możliwość działania wszystkim, którzy chcą propagować kobiecą piłkę nożną- powiedziała Mayrilin Cruz-Blanco z komisji d/s rozwoju kobiecego futbolu FIFA.

Na efekty pewnie przyjdzie trochę poczekać, ale sam fakt takiej inicjatywy musi cieszyć i to nie tylko Jamajczyków.

Tagi: Jamajka, FIFA, Carolina Morace

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: