flag

UEFA

Szwajcaria - Nyon

Rosjanki szczęśliwe w Sarajewie

Dodany przez Futko, 21 Cze2012 20:32, czytany 697 razy, komentarze 1

img

Rosjanki z trudem wywalczyły punkty w Sarajewie. Foto: Expansia Media

W czwartek na stadionie w Sarajewie zagrały rywalki Polek w grupie 1 - reprezentacje Bośni i Hercegowiny oraz Rosji.

Wynik tego starcia miał znaczenie także dla Biało-czerwonych. Polska i Rosja rywalizują nadal o drugą pozycję i grę w barażach zapewniających awans do finałów ME w Szwecji. Po wczorajszym planowanym zwycięstwie nad Macedonią polska reprezentacja znalazła się na drugiej pozycji i o punkt wyprzedzała Rosjanki. Gdyby dzisiaj Bośniaczkom udało się pokonać rosyjską drużynę taki wynik dawałby naszym piłkarkom lepszą pozycję wyjściową w ostatnich dwóch starciach z Włoszkami i właśnie Rosjankami. Niestety stało się inaczej.

Mimo iż drużyna gości uchodziła za zdecydowanego faworyta spotkania piłkarki Bośni zagrały dzisiaj bardzo ambitnie i były bliskie sprawienia przyjemnej niespodzianki. Rosjanki nie potrafiły sforsować defensywy gospodarzy i z gry nie udało im się pokonać dobrze broniącej Alminy Hodzic, która wielokrotnie popisywała się udanymi interwencjami. Niestety w drugiej połowie jedna z akcji Rosjanek zakończyła się faulem w polu karnym i zdaniem szkockiej sędzi gościom należał się za to rzut karny. Takich okazji Elena Morozowa, najlepsza rosyjska piłkarka roku 2011 nie zwykła marnować. W 73 minucie celne posłała piłkę do siatki na 1-0. Rezultat ten pozostał do końca bowiem bośnicka ekipa nie była w stanie poważnie zagrozić bramce Elwiry Toduy.

Rosjanki wracają więc z Sarajewa z trzema punktami. Do rozegrania pozostały im, tak jak Polkom, jeszcze dwa mecze. We wrześniu zmierzą się z najsłabszą w grupie Macedonią i trudno liczyć na inny wynik niż wygraną. Z kolei Biało-czerwone aby wyprzedzić wschodniego sąsiada w tabeli i kwalifikować się do rundy barażowej musiałyby pokonać Włoszki a następnie wywalczyć trzy oczka na gorącym rosyjskim terenie. Trenerowi Jaszczakowi życzymy aby to się udało, bo jak mawiał słynny Kazimierz Górski - dopóki piłka w grze.... Nie ma jednak co ukrywać, że jesienią musimy liczyć na prawdziwy cud.

Grupa 1 eME 2013

1. Włochy - 8 gier/24 pkt

2. Rosja - 8/18 pkt

3. Polska - 8/16 pkt

4. Bośnia i Hercegowina - 8/6 pkt

5. Grecja - 8/3 pkt

6. Macedonia - 8/2 pkt

Mecze Polski:

16.09. Włochy - Polska

19.09. Rosja - Polska

Mecze Rosji:

15.09. Macedonia - Rosja

19.09. Rosja - Polska

Tagi: Mistrzostwa Europy 2013

.

komentarze (1):

Napisał: cheap gucci , 26 Maj2013 11:45

i'm usually to blogging and i actually respect your content. the article has actually peaks my interest. i am going to bookmark your site and keep checking for brand spanking new information. cheap gucci httpconfused/admireyemen.com/test.htm


.
Dodaj nowy komentarz: